Sníte občas o tichém, útulném útočišti v přírodě?

Dnes Vám dáme možnost se inspirovat a třešničkou na dortu bude ekologická nenáročnost a finanční úspora. Dnes si totiž prohlédneme texaskou verzi kontejnerové chaty neboli minidomku! Jednoduše řečeno, nahlédneme na roztomilé bydlení zařízené v jednom 40stopém přepravním kontejneru.

Autorem projektu je společnost Backcountry Containers, konkrétně tedy Jon Meier. Projekt tvořil pro svou snachu a troufnu si říct, že se mu do obydlí podařilo vložit trochu té dívčí rozmarnosti. Tento malý kontejnerový dům v sobě spojuje rustikální styl s roztomilostí a obsahuje vše, co je k pohodlnému bydlení potřeba. Takže, vstupte pro prohlídku interiéru!

Celková plocha činí pouhých 25 m2, ale i tak se designérům podařilo sem vybavení umístit s jistou elegancí.
Začneme v levém koutě, tedy koutě kuchyňském. Dřevěný bar poslouží jako kuchyňská linka i jako jídelní stůl. Kuchyně by nadchla i zběhlé kuchaře, najdete tu totiž naprosto vše, co je třeba. Lednici, dřez, troubu i sporák, přičemž dostatek odkládacích ploch v podobě háčků a poliček je samozřejmostí.

Když je vše snědeno, nastane čas na odpočinek. Je libo pohovku se záplavou barevných polštářů a stojnou lampou, ideální pro noční čtení, nebo dáte přednost plnohodnotné posteli o kousek dále? Bydlet v kontejnerovém domě neznamená slevit ze svých nároků na luxus, jak dokazuje široká televize na stěně naproti postele.

Prohlídku kontejnerového interiéru zakončíme v koupelně, ukryté za visícími dveřmi v rustikálním stylu tzv. barn door. Koupelnový prostor byl opět řešen světlým dřevem a dávkou elegance. Pánové prominou, když ještě zmíním rozměrný dřevěný botník.

Dost bylo půvabného vnitřku, pojďte si vyšplhat nahoru na střešní terasu a užijte si výhled do krajiny. Nemusíte se bát vzít pohoštění a pozvat pár přátel, kontejner tvoří pevnou konstrukci a zátěž na střeše bez problémů udrží.

Tak co, navnadila Vás tato texaská chatka natolik, že si poptáte vlastní?

Fotogalerie: 

1
Externí kancelář z jednoho přepravního kontejneru Luxusní sushi restaurace z kontejnerů