Slyšeli jste někdy pojem urban gardening? V překladu to znamená něco jako zahradničení ve městě a tento trend má příznivce po celém světě.
V dnešní době už UG není žádnou novinkou a mnozí lidé proto přemýšlejí, jak ho ještě vylepšit a posunout na další úroveň. Tobiasi Peggsovi a Kimbalu Muskovi, zakladatelům společnosti Square roots, se to opravdu povedlo – spojil totiž myšlenku urban gardeningu s přepravními kontejnery, což ještě umocnilo její genialitu.
„Lidé si přejí jíst místní potraviny, jejichž původem si mohou být jisti. Zároveň ale chtějí žít ve městě a užívat si městského života.“ Vysvětlují své myšlenky.  „Navíc, lidí bude stále přibývat a je potřeba všechny nakrmit. Je proto správné, využít co nejvíce možností, jak zajistit potraviny“

Společnost Square roots nabízí na současném trhu něco mezi zahrádkou, skleníkem a futurtistickou laboratoří, umístěnou do přepravního kontejneru. Vnitřek je uzpůsoben k pěstování rostlin a to velmi odborným způsobem. Soustavně je regulována teplota, množství světla, vlhkost vzduchu a množství CO2.

V těchto zařízeních je také přísně dbáno na ekologičnost a 100% využití všech možných zdrojů. Například voda je po použití znovu zachycena a recyklována, což snižuje její finální spotřebu na 30 litrů vody denně.

Tímto způsobem produkují v několika upravených kontejnerech kolem 20 kg plodin za týden. A to je slušná hromádka zeleniny, nemyslíte?

Krátké představení projektu ve videu:

This urban farm wants to revolutionize the way we grow food in…

These shipping containers are actually sustainable farms

Zveřejnil(a) NowThis dne 13. únor 2017

Fotogalerie: 

Nomádský dům z přepravního kontejneru Pojízdná pizzerie z přepravního kontejneru