Na našich stránkách Vám ukazujeme různé kontejnerové stavby; velké, malé, tradiční i extravagantní. Články píšeme o kontejnerových domech z chladné Kanady ale také o těch v horkých tropických oblastí. A právě tato poslední možnost je dnes opět aktuální.

Dnes zamíříme do Thajska, kde přímo na rovníku stojí elegantní bílý dům, jehož přínos pro svět je více než estetický. Čtěte dál a na konci nám nezapomeňte říci svůj názor ať už v komentářích, na facebookovém profilu, mailem, či telefonicky.

S

Budovu tvoří čtyři přepravní kontejnery, natřené na bílou barvu. Tento odstín nebyl zvolen jen kvůli estetice, ale také má své praktické využití – bílá barva totiž odráží sluneční světlo a díky ní se kontejnerový dům nepřehřívá.
V suterénu najdete obchod/dílnu, kuchyni a nějaké ty prostory pro skladování. Celé horní patro je poté zasvěceno obytné zóně. Každého nájemníka jistě potěší, že získal také přístup na venkovní verandu, která je krytá bambusovými roletami. Ideální místo pro lenošení na čerstvém vzduchu.

Třešničkou na bílém ocelovém dortu je fakt, že celá stavba byla pořízena za méně než 1 milion Kč. Dokážete si představit, že byste postavili dvoupatrový dům za takovou částku? U klasického zděného to asi moc reálné není, ale u kontejnerových staveb celkem běžná věc.

Tak co, už jste se rozhodli i Vy pro svůj kontejnerový splněný sen?

Fotogalerie:

Kreativní kontejnerové kanceláře Rodinný dům z kontejnerů?