Nejčastěji vídáme přepravní kontejnery v podobě kontejnerových domů, nebo kontejnerových staveb obecně, ať už to jsou třeba kanceláře nebo prodejní stánky. Dnešní článek ale bude o něčem úplně jiném: v Tasmánii si totiž postavili rozhlednu a to právě z vysloužilých přepravních kontejnerů!

Kontejnerová věž patří k vinařskému areálu společnosti Brown Brothers’ Hazards Vineyard. Celý objekt se nese ve velmi moderním duchu a netradičních tvarech. S barvami zůstali autoři u jednoduchosti, převládá popelavě šedá, díky které krásně vyniknou plochy obložené světlým dřevem.  No řekněte, když uslyšíte „vinařský dvůr“, nepředstavíte si spíše malované sklípky? Jiný kraj, jiný mrav!

Největší zvláštností na areálu je už zmiňovaná kontejnerová věž. Seskládána byla celkem z pěti přepravních kontejnerů, které byly pokryty dřevěnými lamelami. Slouží jako vyhlídka na rozlehlé vinice v okolí. Při obdivování krajiny si také můžete dopřát sklenku výborného vína – prostory jsou totiž pojaty zároveň jako degustační místnost.

Líbí se vám tento nápad?

Fotogalerie:

1
Střešní kontejnerový domek Atypický dům na německém venkově