Veselé, hravé odstíny barev nám mohou zlepšit náladu, když je vídáme často. Dovedete si tedy představit, jak dobrou náladu musejí mít lidé, jejichž domy hrají barvami pozitivní žluté a oranžové?  Navíc je hřeje i vědomí, že bydlí ekonomicky a ekologicky. No, pojďte se s námi podívat na ten zázrak, na kontejnerový dům v barvách slunce.

Zamíříme za ním na jih Evropy, do Španělska. V městě Castilla y León se kreativci chopili trendu kontejnerové architektury a pět ocelových přepravních kontejnerů přeměnili na půvabný rekreační dům. Červená a modrá barva, typické pro ocel přepravních kontejnerů, přepustily své místo veselejším odstínům. A tím byl položen základní kámen celého designu.

Otevřený, nevázaný, hravý, prosvětlený. Tak by se dal shrnout koncept celého kontejnerového domu. O vzdušnost a dostatek světla se postarala velká okna, vyplňující boční stěny všech čtyř vyvýšených kontejnerů. I když se na první pohled může zdát, že se jedná o separované obytné jednotky, opak je pravdou. Prostor, skrývající se za zvlněnou ocelí, je upraven jako plně zařízený dům pro jedny současné nájemníky. Na ploše sto deseti metrů čtverečních tu naleznou vše, co je potřeba k řádnému odpočinku. Čtyři luxusní ložnice, dvě plně vybavené koupelny, obývací pokoj s krbem, moderní kuchyni i venkovní balkóny ke slunění.

Kontejnerový dům je pronajímán celou sezonu za 160 €/den. Jedinečný pocit, že obýváte prostor z recyklovaných materiálů je zcela zdarma.
Výstavba celého kontejnerového komplexu vyšla o 30 až 35 procent levněji oproti obdobné stavbě z tradičních stavebních materiálů. K dalším úsporám se poté přidá nízká náročnost na údržbu a flexibilita, tedy například možnost kdykoliv snadno přidružit další kontejner a rozšířit tak obytnou plochu.

Tak jak to vidíte? Vypravíte se do Španěl, nebo si radši postavíte svůj kontejnerový dům v rodné zemi? Zvažte volbu a dejte nám vědět, buď na facebooku, nebo přímo poptávkou!

Fotogalerie: 

2
Kontejnerový dům a růžové puntíky Kontejnerový stánek v univerzitním kampusu