Zatouží občas Vaše srdce po víkendovém domku? A pak vám rozum pošeptá, že by výstavba jistě byla příliš zdlouhavá a nákladná záležitost? Tak tento scénář můžete zahodit, protože z přepravních  kontejnerů může víkendový domek vyrůst téměř mrknutím oka. Rychle, stylově a navíc ekologicky.

Na jeden takový projekt se podíváme i dnes, do Texasu. Autorem je Keith Lasseigne, člověk, který si přál mít o víkendu možnost vypnout a utéct před pracovním životem. Na pomoc si vzal přepravní kontejnery a výsledkem se můžeme pokochat i my. Jeho kontejnerová stavba je jemně zasazena do okolní přírody tak, že se s ní neruší, ale vzájemně doplňují.

Interiéry čiší elegancí a moderností, autor se nebál různorodosti materiálů jako tmavé dřevo, nerezová ocel, čistě bílé zdi a sklo. Barevné doplňky a pohodlný nábytek doplňují vše, co si Keith od svého bydlení přál. Naleštěná, plně vybavená kuchyně i luxusní koupelna, pohodlná, rustikálně laděná ložnice i světlý hostovský pokoj.

Prostory dokresluje velké množství slunečního světla, pokoje díky němu vypadají vzdušně a optimisticky. Široké balkonové dveře však mají ještě další funkci, skrze ně se dostanete přímo na exteriérovou dřevěnou plochu. Využilo se zde půdorysu do tvaru písmene L a rohový prostor poslouží jako venkovní koupelna. Vidíte onu zabudovanou bílou vanu? Mm, představa chladivé lázně za příjemného pofukování letního větříku…

Druhým venkovním triumfem této kontejnerové stavby bude bezesporu střešní terasa. Praktické využití ploché střechy přepravního kontejneru není žádnou novinkou. Majiteli poskytne odpočinkový prostor, nebo třeba místo na sezvání hostů. O své bydlení se nemusíte bát, kontejnery mají velkou nosnost, takže s nimi nepohne ani divoký tanec na střeše.

 

Pokud Vás dnešní realizace přesvědčila, že mít víkendový domek či chatku je dobrý nápad, stojíte na dobré cestě. Dejte nám vědět, jaké parametry byste si přáli a obdržíte od nás nezávaznou cenovou nabídku.

Fotogalerie: 

 

2
Industriální kontejnerová budova pro divadlo Kontejnerová stavba na bristolském nábřeží