Dnes Vám ukážeme projekt společnosti Alchemy Architects, pojmenovaný MCGLASSON WEEHOUSE. Skládá se, jak jinak než, z přepravních kontejnerů a kromě ekonomické a ekologické stránky jistě oceníte i tu estetickou. Koho kontejnerový dům zaujme na první dobrou, může si podobný rovnou poptat, nebo vyhledat originál. Ubytování v něm je nabízeno od $ 230 za noc.

Začneme tak, jak se sluší a patří … exteriérem. Myslím, že s námi budete souhlasit, když řekneme, že zaujme na první pohled. Nezvyklý tlumený tón červené přiláká zrak kolemjdoucích a zároveň souzní s okolní krajinou. Tvůrci si tento nápad vypůjčili od místního zvyku zbarvovat lesní chatky do odstínů červené.

Vnitřní prostory mají co nabídnout. Přepravní kontejnery poskytly dostatek místa, tvůrci mohli dát své fantazii zelenou. Za bytelnými ocelovými stěnami najdete téměř 45 metrů čtverečních obytné plochy. Na odpočinkovou chatu, klidné útočiště od rušného života, je to prostor dostačující, nemyslíte?
Kontejnerová chata nabízí dvě ložnice, jednu koupelnu s vanou, moderní kuchyni, střešní terasu a samostatnou saunu. Panoramatický výhled na stálezelené stromy budiž třešničkou na tomto kontejnerovém dortu. Pro ladění interiéru nechodili designéři daleko … sáhli po nabízejícím se jemném, útulném, domáckém stylu. Pohodlná křesla, dřevěný nábytek, vintage kamna, která vyhřejí celý kontejnerový dům, i když bude za okny závěj sněhu.

Také už slyšíte praskání v krbu, vzdálenou píseň meluzíny a vítr, prohánějící se větvemi stromů? Jemné žluté světlo z kamen osvětlí interiér a Vy si v křesle čtete se sklenkou vína nebo hrnkem horkého čaje.

Líbí se Vám představa? Tak to nemusíte až do Minessoty, která je domovem této realizace, ale stačí si obdobnou chatičku u nás poptat. A příští zimu už můžete trávit na podobném místě!

Fotogalerie: 

12
Stylové kontejnerové bistro Denverský kontejnerový dům