Zdravíme všechny příznivce kontejnerových domů. Minulý článek o realizaci v přírodě měl velký ohlas, kontejnerové chaty daleko od ruchu města se těší velké oblibě. Připravili jsme si proto pro Vás další realizaci z tohoto šálku.

Dnes se podíváme na kontejnerovou chatu jménem Holyoke, kombinující surový vzhled oceli a eleganci velkých skleněných ploch. Jak fotky napovídají, základem jsou dva přepravní kontejnery v neupravené formě, tedy přesně tak, jak je můžete vidět ve velkých přístavech. Tyto dva bloky stojí celkem na dvanácti betonových pilotech nad zemí a vzájemně jsou od sebe odsunuty.

Nad tuto výchozí konstrukci tvůrci navázali se sešikmenou střechou a středovou částí, mírně se vyvyšující nad úroveň kontejnerů. Prostřední část by zcela jistě mohla být zazděna obyčejným zdivem, ale to bychom byli zbytečně úzkoprsý, nemyslíte? Tvůrci se rozhodli raději pro kontrast materiálů a tuto část domu obzvláštnili skleněnou plochou. Jejich řešení vytvořilo zajímavý estetický prvek a zároveň se postaralo o praktickou stránku věci – interiér nebude mít nouzi o sluneční světlo.

Zajímavá Vás, jak si designéři poradili s vnitřními prostory? Tak se pojďte podívat.

Kontejnery určitě neleží ladem, ale plní svou praktickou funkci. Jejich boční příčky, orientované dovnitř stavby byly vybourány a tak mohou majitelé užívat celé takto vzniklé obytné plochy. V pravé části najdete například krbová kamna, která se jistě postarají o útulné teplo celé kontejnerové chaty.

Interiéru vládne domácká pohoda, teplé barvy v kombinaci s dřevem a pohodlné, nenucené vybavení. Jak byste si takovou kontejnerovou chatku zařídili Vy? Myslíte, že by netradičnímu domku slušel moderní styl? Řekněte nám o svém názoru na našem facebookovém profilu, budeme se těšit.

A pokud Vás už nebaví pročítat si o kontejnerových realizacích jiných lidí, popusťte uzdu své fantazie a nechte si postavit svůj vlastní. Prvním krokem je zcela nezávazná poptávka, díky které se dozvíte, za kolik byste takový domek mohli mít! Konfigurátor zde.

Fotogalerie: 

 

5
Kontejnerová hala pro začínající umělce Kontejnerová stavba na vodní hladině