Najdete ho ve městě Flagstaff, Arizona a možná by vás zajímalo, že je prvním svého druhu v tomto státě. Vytvořen byl celkem ze šesti přepravních  kontejnerů, což poskytuje úžasných 185 m2 prostoru. Uznejte sami, s tím už se dá pracovat!
Jeho originalita nespočívá jen ve využití kontejnerů pro stavbu, ale také v nekonvenčnosti designu a ekologickém vybavení. Na první pohled vás upoutá přátelská tyrkysová na fasádě domu. Pohádkový dojem z jemné barvy poté přechází v čistou modernost interiéru.

V rámci ekologické myšlenky je zde postaven skleník, což ocení každý správný zahrádkář. Dům je poháněn solárně, zatímco kvalitní izolaci zajišťují dvojitá okenní skla a bio pěnová izolační vrstva. Můžete si být jisti, že v létě budete mít dostatečný chládek a naopak v zimních měsících příjemné teplo domova.

Jste zvědaví na interiér? No tak se pojďte podívat i dovnitř.
V přízemí se projdete po betonové vrstvě, naopak patro nabízí dřevěné podlahy. Ty dodávají punc elegance a stylu, navíc dřevo je příjemně teplé na dotek a ve slunečním světle krásně odráží zlatavé tóny. Část stěn vymalovali na jednoduchou bílou, některým však byl ponechán kontejnerový vzhled, najdete tedy zvlněnou ocel v tyrkysové modři.


Moderní kuchyně byla vybavena k potěše každé správné hospodyňky; dřezem počínaje, velkou lednicí konče. Designér taktéž neopomněl důležitost odkládacího prostoru, kam se podíváte, všude jsou skříňky, skříně, zásuvky a navíc ještě prostory pod linkou. Prostor je dokonale prosvětlen slunečními paprsky, které se tu zabydlují během celého dne.

Jídelna na první pohled připomíná atrium, díky svému otevřenému a vzdušnému konceptu. Panuje zde čistá, industriální atmosféra. Zajímavým prvkem jsou bezesporu netradiční okna. Díky dvojité výplni poskytují minimální propustnost teplu a zároveň maximální světlu.

Když vyběhnete po červeně natřených schodech, najdete dvě ložnice, obě podobné velikosti. Koupelna je umístěna prakticky mezi ně, aby se nájemníci nemuseli přít, kdo to má blíž a kdo dál.
Tento kout čistoty je vybaven luxusní vanou, toaletou, umyvadlem a také dostatečným odkládacím prostorem.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o horním patře domu, nebylo by od věci zmínit i třešničku na modrém ocelovém dortu. Krásná terasa, akorát dělaná na noční pozorování oblohy. Nebo na ranní jógu při východu slunce, každý jak uzná za vhodné.

Samostatně stojící kontejner, lehce vzdálen od bytového komplexu, neslouží jako samotka, ale zastává funkci kanceláře, studovny a výtvarného ateliéru.

Tak co, bavilo by vás seskládat si svou dospěláckou stavebnici a žít svůj sen?

Fotogalerie:

Pár, co smýšlel kontejnerově Kontejner pro každého