Máte náladu na něco industriálního, ocelového, kontejnerového? Výborně, dnešní architektonický skvost se Vám bude líbit.

Zamíříme za ním na východ, do Japonska, do prefektury Ehime. Japonský národ vždy uměl rozpoznat dobrý nápad a troufám si říct, že se nemýlí, ani když volí kontejnerovou architekturu. Kontejnery jsou stabilní, robustní stavební jednotkou, díky které vznikne kvalitní hrubá stavba. Ta se pak modifikuje dále, jak je budoucímu nájemníkovi libo. Někteří si nechají vzhled zjemnit a stěny obložit, potom je k nepoznání, že se zde použili kontejnery namísto cihel. Ti odvážnější však zvlněný vzor hrdě přiznají a dají tak své stavbě nový estetický rozměr. A přesně tak je tomu i u naší dnešní stavby.

Skládá se z osmi kusů přepravních kontejnerů o velikostech 20 stop. Dle grafiky se domnívám, že bloky byly využity jako rozšíření již stávajícího středového prostoru. Tvůrce tak získal novou obytnou plochu a to prakticky oddělenou již existujícími kontejnerovými zdmi. Například v restauracích, ale i obytných domech, je takového kontejnerového přídavku využito k realizaci sociálních zařízení, oddělených kanceláří či pracoven.

Tvůrci z 2040 jp navázali na design, který kontejnery samy o sobě přinášejí a postupovali co nejméně invazivně. Například vstupní dveře neřešili expanzivním řezem, ale průchod vložili do boční strany jednoho z kontejnerů. Okna najdeme v prostých geometrických tvarech, umístěná svisle i podélně. Designéři tak docílili nejen krásného prosvětlení interiéru, ale i úspory práce a vzhledového plus.

Když už mluvím o prosvětlení interiéru, stálo by také za zmínku, jakému stylu vlastně podléhá. Asi Vás nepřekvapí, že se jedná o industriální minimalismus. Surové ocelové schodiště ukazuje, že nemáme čekat žádné příkrasy a kudrlinky. Vnitřní prostory jsou ryze praktické, v čemž tkví jejich půvab.

Líbí se Vám takový kontejnerový dům, nebo jsme netrefili Vás šálek kávy? V tom případě si ten svůj vysněný poptejte. Zadáte přesně parametry, které si přejete mít a my Vám poptávku nezávazně naceníme.

Fotogalerie: 

4
Kontejnerový dům v Chille Kontejnerový dům odlehčeného vzhledu