Co si budeme nalhávat. Žijeme v 21. století a mnoho lidí začíná být znepokojeno stavem naší přírody a životního prostředí. Jestli to máte podobně a ptáte se, co pro planetu Zemi mohu já sám reálně udělat, máme pro Vás odpověď.
Pojďte s námi do ekologické a udržitelné architektury … pojďte s námi do kontejnerových domů!

Tato ekologická myšlenka se mezi lidmi rychle ujímá, nově vzniklý trend bývá označován jako „eco-fashion“. Nejen, že jsou stavby stylové a originální, jsou navíc také velmi levné. A šetřit peníze je určitě taky ekologické. Šetření jak šetření, ne?

Přejděme ale ke stavbě, kterou Vám dnes chceme představit.

Přesuneme se do města Mendoza, Argentina, kde se dlouhá léta stavělo z obyčejných cihel. To, že se dům při zemětřesení sesype byl nevyhnutelný fakt. Nyní pro Argentince ale začíná nová éra, tedy kontejnerové domy a kontejnerové stavby obecně, které jsou vůči zemětřesení odolné.

Jednoho takového projektu, který ukazuje mnohé zmíněné výhody, se ujala trojice Paula Cepparo, Viviana Laura Briggs a Allevi. První dvě jmenované slečny nedávno vystudovaly architekturu a k jejich zájmům dlouhodobě patří udržitelná architektura (tedy i sem spadající kontejnerové stavby). Volba postavit právě dům z kontejnerů byla tedy jasná!

Když nahlédnete do fotogalerie, dáte mi za pravdu, že možná bude přesnější říct kontejnerovou chatičku, nebo kontejnerový byt. Jedná se o roztomilý malý byteček z jednoho jediného přepravního kontejneru.
Domácký působící příbytek má vše, co k bydlení patří; pracovní kout, odpočinkovou zónu, dostatek úložných prostorů a navíc malou dřevěnou terasu! Ať už jsme v Česku nebo v Argentině, každý se přece rád sluní.

Jestli se chcete dozvědět něco více o interiéru, zkoukněte videa níže.

Fotogalerie:

3
Čínské muzeum s využitím kontejnerů Kanadská jednoduchost z kontejnerů