Tato budova vytvořená z ​​přepravních kontejnerů je důkazem toho, že vytvoření solidních struktur lze snadno dosáhnout využitím všudypřítomného recyklovaného materiálu. Tato myšlenka si nyní ve světě vydobývá své postavení, jak v rámci architektury, tak v rámci designu.
V loňském roce firma The Brighton Housting Trust postavila 36 domů z použitých přepravních kontejnerů, aby pomohla vyřešit problém ubytování lidí bez domova. Soucitný projekt byl organizovaný z iniciativy Housting Trust a QED Property. Vyšel z touhy pomáhat potřebným v daném místě a vytvořit vzor sociální pomoci s nízkými náklady.

Stavby z modulárních přepravních kontejnerů byly navrženy QED Property ve spolupráci s WCEC Architecture a umístěny v prostorách bývalého kovošrotu, označovaný jako Richardson Yard. Budovy mají smlouvu, opravňující je zůstat na tomto místě pět let.

Rok po dokončení stavby, je posun v tomto průkopnickém odvětví považován za velký úspěch, podle ředitele QED Rosse Gilberta. Ten k této problematice sám dodává:  „Obecně řečeno, věci jsou velmi pozitivní. Tento režim byl dobře přijat v rámci místní komunity a spokojenost mezi většinou obyvatel je vysoká.“ Navíc, ředitel poukazuje na to, že program je mnohem víc než jen pouhé vytvoření střechy nad hlavou pro několik lidí, „Iniciativa v rámci myšlenky produkce jídla je v plném proudu a bude pokračovat do roku 2016.

Navzdory pochvalným reakcím na projekt, ukázaly se po roce užívání některá negativa. Jak tomu už bývá, správná izolace je poměrně problematická a někteří z obyvatel komunity Richardson Yard vyjádřili své obavy ohledně vysokých nákladů na vytápění svých bytových jednotek během zimy.

Gilbert vysvětlil, že záležitost je předmětem jednání a průzkumů, „Z našeho pohledu výzkumníků; monitorování bylo zavedeno do objektu a jsou shromažďovány údaje, jejichž přezkoumání nastane na začátku příštího roku. Údaje o spotřebě energie, vnitřní i vnější teploty a vlhkosti, také vnitřní hladině CO2 pomohou v dalších diskuzích o tomto typu bydlení.“

Projekt nyní pokračuje, v podobě dalších devíti námořních kontejnerů, které budou sloužit jako prostory kanceláří a občanské vybavenosti.

Fotogalerie:

Dům z kontejnerů poháněný sluncem Kontejnerové apartmány v Detroitu