Jsou pro Vás kanceláře symbolem nudy a stereotypu? V tom případě povinně přečíst dnešní článek – ukážeme Vám, jak kreativní může být kancelářská budova, když se do ní zapojí přepravní kontejnery.
Jako autor projektu se podepisuje společnost zkušená na poli kontejnerové architektury – britská firma ContainerCity a jmenovitě architekt Rupert Wheeler (z Mackenzie Wheeler). Cíl byl vytyčen následovně – sestavit výkonnou kancelářskou budovu pro Bristol & Avon Group.

Zaměstnanci zadavatelské firmy, (tedy budoucí nájemníci) potřebovali kreativní prostředí. Vždyť v kreativním prostředí se také kreativita lépe produkuje, ne? V praxi to znamenalo žádnou unifikovanou budovu, ale příjemné, funkční, inovativní prostory. Stavby z kontejnerů jsou známé svou variabilitou a moderním designem, nebude proto záhadou, proč pro tuto zakázku byla zvolena právě struktura z přepravních kontejnerů.
Firma se navíc dlouhodobě zajímá o udržitelnost a ekologické smýšlení. Fakt, že kontejnerové stavby jsou šetrné k životnímu prostředí, byl pro ně dalším velkým plus.

Pojďme se podívat blíže na tento architektonický kousek. Stavbu tvoří nové i použité přepravní kontejnery, navrstvené na sebe do třech až čtyřech pater budovy. Architekt se rozhodl pro jednotnou orientaci ocelových bloků. Jeden vůči druhému leží vodorovně, přičemž prosklená boční strana supluje okna a v několika případech přerostla i do venkovního balkónku.
Moderní šeď narušují ojedinělé barevné exempláře, na několika místech struktury budovy září kontejnery oranžově.

Nahlédněte s námi i do interiéru, kanceláře tvoří čisté, jednoduché linie, vnitřní zvlněná ocel natřená na zářivě bílou a doplňky opět v oranžové. Prostory působí jemně a plné slunce, což není v divu vzhledem k velkým plochám oken. Dřevěný nábytek dokreslil minimalistický vzhled.

Jak se Vám líbí? Chtěli byste vídat obdobné kontejnerové stavby na ulicích? Tak do tohoto udržitelného trendu pojďte s námi, ať už vlastním projektem nebo třeba vyjádřením názoru na facebookovém profilu.

Fotogalerie: 

Kontejnerová stavba na bristolském nábřeží Kontejnerový dům jako hotel na pláži