Světla, kamera, akce!

Přepravní kontejnery dorazily na Filmový festival v Karlových Varech jako vážený host. Vsadily na růžovou a zdravé zuby a tato kombinace vypadá vážně dobře!

No, ale teď vážně.
Filmový festival ve Varech již skončil a o módních trapasech a výstřelcích celebrit si můžete počíst v nejednom časopise. My pro Vás ale máme něco trochu serióznějšího, tedy to, že ocelový přepravní kontejner se dostal i do povědomí konzervativních Čechů.

Jednoho kusu upraveného kontejneru se totiž chopila firma Profimed a vytvořila pop-up stánek, tedy nízkonákladové a krátkodobé zázemí. Zářivě růžová, která pokrývala celý kontejner, a typický vzorek zvlněné oceli se staly nepřehlédnutelným bodem. Lidé se zastavovali a využívali možnosti dozvědět se něco více o péči o své zuby nebo nakoupení produktů.
Pohodlný pohyb lidí zajistil dobře promyšlená otevřený koncept. Tvůrci ponechali na boční straně kontejnerové dveře, které byly několik dní otevřené – lidé tak mohli volně vcházet i vycházet, zdržet se u malého stolku, nebo si třeba jen užít pobyt v netradičním kontejnerovém stánku.

A co Vy? Navštívili jste stánek? Nebo jste to nestihli a mrzí Vás to? V tom případě podpořte náš projekt Kontejnerových domů na facebooku. Společně posuneme architekturu v Česku blíže k ekonomicky a ekologicky nenáročným stavbám – ke kontejnerovým stavbám.

Fotogalerie: 

1
Restaurace s přepravními kontejnery a retro atmosférou Kontejnerová kavárna v srdci malebné Moravy