Rozkládací kontejnery

Po dvou letech velmi intenzivních práce s kontejnery začínáme často narážet i na jejich slabiny.
Často se stává že během realizace projektu prostě nevýhody kontejnerů převáží výhody. Jedná se hlavně o projekty
kde je potřeba realizovat mobilní realizace jako kontejnerové stánky.

Pro tyto realizace vnímáme jako největší slabinu nutnost použití jeřábu nebo auta s hydraulickou rukou při každém transportu. Proto jsme se rozhodli realizovat vlastní koncept kontejneru kde nebude nutné ani jedno jedno. Jediné co budete potřebovat je osobní auto s tažným zařízením. Všechny varianty rozkládacích kontejnerů mají v nosných sloupcích umístěny šnekové hevery tak, aby bylo možné kontejner naložit i složit bez použití těžké techniky.

—————————————–  Proč rozkládací kontejner?  ———————————————

Úspora za trasport

Při transportu klasického 6 m kontejneru máte dvě možnosti bud si najmete auto s hydraulickou rukou které umí kontejner odvést (zpravidla umí transportovat kontejnery do cca 9m. A nebo potřebujete jeřáb při nakládce při vykládce a klasický „tahač“ což je dražší  a logisticky náročnější varianta. Při transportu jednoho kontejneru z Brno do Prahy počítejte první variantu kolem 14000 druhá přijde cirka na 20000. Tyto náklady při použití rozkládacího kontejneru odpadají.

Úspora času

Transport klasického kontejneru nejen stojí viz. předchozí bod ale musíte tyto služby objednat a často se přizpůsobit termínů dopravců. Což je vždy časově náročné a v sezónu se vám to ani nemusí podařit. Prostě když dopravci začnou „navážet“ některý z velkých festivalů nebo výstav tak máte smůlu.

Úspora místa

Již z podstaty věci je logické že rozkládací kontejner ve složeném stavu zabere mnohem měně místa než klasický kontejner. Klasický 20 stopý kontejner (6m ) má plochu 14,5 m2 cca. Při použití 3m rozkládacího kontejneru získáte po rozložení cca 22m2. Takže kontejner před rozložením má plochu 7,3 m2 díky tomu jej snadno lze transportovat a skladovat. Při použití více kontejnerů se tento rozdíl ještě zvýrazní!

—————————————–  Jak rozkládací kontejner funguje?  ———————————————

Aktuálně nabízíme dvě základní velikosti rozkládacího kontejneru 3m a 6m. Princip rozložení kontejneru můžete vidět na přiložené ilustrační animaci. Kontejner lze libovolně rozkládat bud jen na jednu stranu nebo na obě strany. V případě trvalého využití pouze jedné strany toto lze zohlednit již od počátku a tato strana nemusí být výklopná. Dle vašeho využití lze umísti do stěn dle potřeby například výdejní okénko nebo po domluvě celá stěna může být prosklená nebo z polykarbonátu. Kontejner tak lze přetvořit po rozložení v mobilní kancelář prodejní stánek nebo například skleník nebo indoor farmu.

Základní 3 modul s oboustranným rozkládáním

Základní 3 modul je nejmenší možný kontejner u kterého dává smysl rozkládat boční stěny. Menši rozměry se technologicky nevyplatí. První se vyklápí boky kontejneru které později slouží jako střecha přídavných částí. Poté se vyklopí podlaha s čelní stěnou a na závěr bočnice. V této základní variantě jsou stěny plné bez prosklení standardně z izolovaných stěn o tloušťce 40mm (na přání i jiný rozměr) Tento kompletně uzavřený kontejner ve složeném stavu má plošnou míru 7m2 (2,43x3m) Po rozložení získáte plošnou míru až 22 m2. Takto rozložený kontejner lze využít jako skladovací kontejner, kontejnerovou garáž, kontejnerovou dílu nebo indoor farmu. Při nahrazení stěn polykarbonátem je tento modul vhodný k využití jako skleník.

3m modul s výklopným pultem

Boční stěny nebo čelo lze vybavit výdejním okénkem na plynových pístech. Na přání lze kteroukoli stěnu osadit oknem pro prosvětlení. Prostor kontejneru a vzniklý vyklopený prostor lze přehradit pevnou nebo posuvnou příčkou dle potřeby.  Lze tak oddělit například prodejní prostor od např. přípravny nebo mini-kuchyně. Veškeré vybavení například gastro stoly, lednice atd. musí být umístěny uvnitř kontejneru a vybaveny kolečky pro transport po kontejneru. Kontejner je vybaven standardním připojením na 220 a 380V. 3/4 Přípojkou na vodu a odpad.

6m variata s prosklením

Největší variantou rozkládacího stánku je 6m verze které má po rozložení nabízí čistou podlahovou plochu 39m2. U této varianty je možná velká variabilita výplní stěn. Lze zanechat plné stěny v tloušťce 50mm (plech / pur pěna /  plech), nebo zvolit například prosklené plochy nebo polykarbonát v případě použití jako skleníku. Lze také zvolit libovolnou barvu stěn dle RAL. Stěny pak lze nechat plné nebo osadit okny, dveřmi nebo například výdejním okénkem v případě stánku. Představivosti se meze nekladou ale musí být daná úprava technicky proveditelná. Na obrázku příklad rozkládacího kontejneru jako showroom s prosklenými stěnami a barem uprostřed.

Rozkládací chata z kontejneru

Protože čistá podlahová plocha 39m2 je už slušný rozměr i na rekreační nebo nouzové bydlení nabízíme i variantu rozkládacího kontejneru určenou k bydlení. Ve vnitřní části je mala koupelna se sprchou toaletou a umyvadlem s možností připojení malé pračky. Boční části kontejneru pak slouží jako dva pokoje a kuchyňka s jídelnou  malým obývákem. Každá místnost pak má dvě okna aby byl celý objekt pořádně prosvětlen. Lze zvolit hned několik variant například pouze s jedním pokojem či naopak pokojíčky hned tři s tím že každý má 6,5 m2

Rozkládací kontejner

—————————————– Naše kontejnerové realizace  ———————————————