Touha mít kolem sebe více zeleně se projevu v každém z nás. Před očima se nám otevírají možnosti, jak změnit svůj životní styl k lepšímu a zelenějšímu.

freeman-feldmann-house-houston-texas-exterior-front-768x946

Kontejnerový dům je jen jeden z mnoha příkladů dobrého kroku vpřed. Ale když už o něm mluvíme, podívejme se na tento útulný příbytek pečlivěji.

freeman-feldmann-house-houston-texas-kitchen-800x650
Navrhnut a postaven byl vývojáři Katie Nicholsovou  a Johnem Walterem ve spolupráci s architektem Christopherem Robertsonem. Jedná se o dům složený ze čtyř lodních kontejnerů. Situován je na okraj města Houston a je to velmi inspirativní projekt.

freeman-feldmann-house-houston-texas-play-area-office-768x947
Ony čtyři kontejnery, použité pro tento projekt pocházejí z nedalekého přístavu. Tři z nich jsou 40 stop vysoké a ve tvaru kostky. Dva z nich poté tvoří obývací pokoj, jídelnu a ložnicovou část. Třetí z nich je mírně vyvýšen a slouží jako domek pro hosty.

open-space-shipping-container-living-room-800x669

Poslední kontejner má rozměr 20 stop na výšku, také je mírně vyvýšen a tvoří prostornou kuchyň. Rozdílné výšky stropů a také fakt, že většina vnitřních stěn byla odstraněna, vám zaručí, že se zde budete cítit stejně komfortně jako ve vzdušném, prostorném interiéru.

freeman-feldmann-house-houston-natural-finishes-colors-768x942
Tým, který projekt vypracoval, použil pokročilou stavební techniku a vytvořil tak dobře izolovaný a strukturou robustní dům.

shipping-container-home-master-bedroom-800x648

Interiér je převážně v bílé, méně často jsou využité i jiné barvy. Koupelnu zdobí nádherná mozaika, která pokrývá celou jednu stěnu a také povrch vany. Díky oknu působí tento malý prostor svěže a vzdušně. V ložnici najdete zeď v odstínu čokoládově hnědé barvy, působící velmi přátelsky a útulně, ložnice je navíc doplněná tyrkysovými prvky, což ji dělá prostě perfektní.

freeman-feldman-dining-room-chandelier-ikea-768x941

Ochozová okna a prosklená fasáda směrem na východ dovolí slunečnímu svitu prozářit tyto prostory a vy si ani nevzpomenete, že se dříve jednalo o tmavý, uzavřený lodní kontejner.

freeman-feldman-residence-living-room-kitchen-800x653

Dřevěné podlahy ještě umocní útulnou atmosféru spolu s příjemnými zemitými odstíny hnědé a červené. Malá zahrada nabízí malebný výhled, který můžete obdivovat, zatímco sedíte uvnitř u jídelního stolu.

shipping-container-home-mosaic-bathroom-768x956

Tak co, chtěli byste žít na takovém místě? Jistě, pohodlí běžného domu je jedna věc, ale pokud se vše provede správně, kontejnerový dům může být úplně stejně útulný.

tv-placed-on-the-wall-behind-the-red-couch-800x653

Kompletní fotogalerie:

Ideální půdorys