Tak toto je nový Wahaca Pop-Up projekt - restaurace vytvořená z kontejneru

Kontejnerové domy, železniční stanice, knihovny a dokonce i restaurace z přepravních kontejnerů - to vše je pokrok v oblasti recyklace a navíc se jedná o velice módní záležitost. To nám dává další důvod k zelenému a ekologicky uvědomělému chování. Existují však i jiné výhody.

restaurace-wahaca-z-kontejneru-13

Tato nová mexická restaurace Wahaka nedávno otevřela poblíž South Bank Centre v Londýně. Jedná se o projekt londýnských architektů ze společnosti Softroom, založené v roce 1995.  Veden byl dvěma řediteli, Christopherem Bagotem a Oliverem Salwayem. Jejich práce byla vždy považována za velmi citlivou ke kultuře a umístění, takže tato společnost byla jednoduše ideální pro tuto práci.

restaurace-wahaca-z-kontejneru-8

Restaurace byla postavena za použití osmi přepravních kontejnerů a funkce jako u experimentální kuchyně s měsíčními potravinářských specialit se v průběhu 18 měsíců. Po uplynutí této doby bude restaurace přemístit na jiné místo.  Přepravní kontejnery byly vybrány pro projekt z praktických důvodů, ale také proto, že jsou připomínkou historie této oblasti v Londýně. Nádoby byly sestaveny tak, aby vytvořily dvě patra a ještě přízemní prostor s proskleným atriem vprostřed.

restaurace-wahaca-z-kontejneru-14

Každý kontejner byl namalován na  zářivou barvu, aby kontrastoval s šedým prostředím ulice a vyvážil střídmost interiéru. Také mají navodit autentický pestrobarevný dojem z mexických ulic.
Celkem je zde nabídnuto místo pro 130 strávníků. V horním patře je konzolový prostor,  venkovní terasa a tequila-bar. Dále pak velké posuvné dveře sloužící k transformaci prostoru na vnitřní část a venkovní část, mající krásný výhled na břeh řeky.

venkovni-malba-restlond
Exteriér je ozdoben barevnými nástěnnými malbami pouličních umělců. Vnitřek byl zařízen za použití různých nových a regenerovaných kusů. Pozoruhodností, stojící za zmínku, je osvětlení interiéru. Světlo zde zajišťují moderní plastiky, jejichž cílem je popsat věci, které také fungují jako svítidla. Zajímavé, nemyslíte?

Fotogalerie:

 

Mateřská školka z lodních kontejnerů Coffee Club - kontejnerový stánek