Nudí Vás naleštěné, dokonalé restaurace, kde je vše příliš strojené?
Tak to se Vám jistě zalíbí dnešní článek, architekt Pedro Scattarella se totiž inspiroval velmi netradičně, svou múzu našel v industriálních skladových prostorech tradičního New Yorku.

Nezamíříme za ní ovšem za oceán, nýbrž jen do Barcelony. Pod názvem Los Sopranos si lze představit mnohé, ale věřte mi, tato kontejnerová restaurace Vám vytře zrak. Prohlídku začneme tak, jako každý jiný návštěvník, tedy z úrovně ulice. K vstupu nás bude asi lákat příprava jídla v přímém přenosu – kuchař stojí za skleněnou zástěnou a my můžeme sledovat, jak mu pod rukama vzniká lahodná pizza.

Opusťme ale gastronomickou podívanou a přesuňme se do prvního patra, do rozlehlé jídelny. Světlá podlaha, moderní osvětlení, ale teď to nejlepší … Použité přepravní kontejnery, rekonstruované nákladní boxy a přepravní bedny. To vše je zajímavě začleněno do interiéru a podílí se na zvláštní atmosféře. Ať už kontejnery stojí samostatně, nebo jejich část funguje jako obložení zdi, vzhled opotřebované oceli nelze přehlédnout. Autorův záměr se vydařil, snad každý zpomalí a nadechne se jemně sentimentální atmosféry, jakou zná z dobových fotografií starého New Yorku.

Nemyslete si, že přepravní kontejnery se nachází v restauraci jen s úkolem vyprávět příběh. To nikoliv. Architekt jejich přítomnost kreativně využil, v těchto ocelových kvádrech zařídil koupelny a toalety, soukromé jídelní salonky, kanceláře pro personál a skladovací prostory.

Zbytek interiéru je zpříjemněn hravými barvami na nábytku, no, však nahlédněte do fotogalerie. Teď ale ještě za čerstva řekněte, líbí se Vám interiér, do kterého začlenili použité přepravní kontejnery? Na Váš názor se těšíme na facebookovém profilu nebo přímo v komentářích!

Fotogalerie: 

Kontejnerový hotel v dovolenkovém stylu Růžový přepravní kontejner viděn v Česku!