Rákosové střechy a fasády

Často se na nás obracíte s dotazem zda umíme například izolovat slámou , dělat omítky s bláta a různé jiné ekologické, ale stále poměrně ještě bohužel neobvyklé technologie.
Takže sem rád že vám nově umíme nabídnout slaměné a rákosová střechy a fasády v top kvalitě která nemá nejen v Čechách obdoby. Jedná se o rákos pěstovaný v zahraničí, ručně sklízený a upravovaný do normovaných modulů patentovanou technologií.
V Evropě je tento systém dosti rozšířený a oblíbený, především v zemích západní Evropy, tedy v Německu, Belgii, Holandsku, Rakousku, Švýcarsku a Španělsku. Ze zemí východní Evropy jsou to hlavně Slovensko a Maďarsko, kde se s použitím tohoto materiálu můžeme setkat dodnes. V minulosti však bývaly střechy s touto rostlinnou krytinou charakteristické pro celý náš venkov. Došková krytina mívala u nás dlouholetou tradici a využívala se hlavně v souvislosti s přístupem k materiálu (slámy, rákosu) daným lokalitou a způsobem hospodaření . Jak krásně říká pan Otáhal, majitel firmy: tento materiál a technologie je tu tisíce let a ještě si nikdo nestěžoval.

Fotogalerie: