Co si myslíte o oranžovém bydlení? A co si myslíte o oranžovém kontejnerovém bydlení? Jestli názor ještě nemáte, dnešní článek Vám možná pomůže si ho utvořit.

Autorem tohoto kontejnerového projektu je architekt Adam Kalkin. Pečliví čtenáři našeho webu si jistě vzpomenout, že jeho jméno tu již figurovalo dříve. Odkaz zde.
Kalkin sklízí úspěch po celém světě, díky svému netradičnímu konceptu budov a kreativnímu využívání přepravních kontejnerů. Přesně tak tomu je i u této stavby – kontejnery tvoří vnější strukturu, ale také pomáhají s vnitřním rozdělením místností.

Zmíněné ocelové bloky navíc bere takzvaně z druhé ruky, tedy již opotřebované – čímž je recykluje, dává jim nový smysl a navíc šetří životní prostředí. Většina kontejnerů s nálepkou „vyřazené“ si uchová své dobré vlastnosti, takže se do konstrukce stavby pořád skvěle hodí.

Dnešních dvanáct barevných přepravních kontejnerů bylo poskládáno ve státě Maine, (USA), aby vytvořily půvabný letní domov. Celkovou obytnou plochu tvoří 370 m2.
Troufnu si říct, že hlavním „esem“ tohoto kontejnerového domu je právě jeho prostorný, otevřený koncept. Každý centimetr této stavby je prosluněný – díky prosklené čelní a zadní stěně – a prostory jsou krásně vzdušné. Maximalisté takový interiér jistě ocení.

V přízemí najdeme velký obývací pokoj v domáckém stylu, umírněné barvy a na prvním místě pohodlí. Také tu máme kuchyni, roztomile ukrytou v jednom celém přepravním kontejneru, přičemž jídelní barový pult byl umístěn před ni, do volného prostranství. V tomto patře si na své přijdou také knihomolové díky velké knihovně, návštěvníci díky hostovskému pokoji a zařízena tu je také pracovna.

Do prvního patra nás zavedou kovové schůdky a my tu najdeme další odpočinkovou zónu – několik ložnic a koupelny. Vše je zařízeno v jemném, elegantním stylu.

Líbí se Vám tento dům, nebo byste něco změnili? Řekněte nám, jak si představujete svůj vysněný kontejnerový dům, nebo si ho přímo poptejte. Poptávka je zcela nezávazná, takže žádný strach a směle do toho!

Fotogalerie:

6
Kontejnerový stánek se zeleným menu Kreativní kontejnerová stavba pro fastfood