Společnost Coca-Cola je známá po celém světě. Už dávno ale tato značka nezaštiťuje jen oblíbený nápoj, své pole působnosti přenesli i na prodej oblečení – a právě o tom se dnes dozvíte víc.
Tedy, přečtete si nejen o módě, ale především o tom, jak to vypadá, když úspěšná firma sáhne po využívání přepravních kontejnerů pro své stavby.

Projekt najdete pod názvem „Coca Cola Clothing by Container“ a my za jeho prohlídkou zamíříme do Brazílie. Od roku 2012 se tu v ulicích měst objevují tak trochu netradiční stavby … kontejnerová stavby! Jedná se o prodejny oblečení pod značkou Coca-Cola. (Přesně tak, jak to hlásá velký bílý nápis na červená oceli kontejnerů).

Architekti se chopili všech výhod stavění z kontejnerů a svůj výkon odvedli ukázkově. Koukněte třeba na kreativní řešení výloh. Přepravnímu kontejneru, umístěnému v horní poloze, byla nahrazena jedna ocelová stěna tou prosklenou a prostorná výloha je na světě. Také se mi líbí řešení vstupu do objektu. Žádné složité vyřezávání dveří, jednoduše se otevřela boční strana spodního kontejneru a zákazníci mohou proudit dovnitř i ven.


Opomenut nebyl ani blízký exteriér, tedy příjemné posezení pro ty, které už nakupování naprosto znavilo. Před budovou se rozkládá nízká dřevěná paluba s židličkami, stolkem a decentní zelení v květináčích.

Na poslední fotce to vypadá více jako v drahém klubu, než v prodejně oblečení, že? Jestli se jedná o party k slavnostnímu otevření , nebo třeba přehlídku nové kolekce, to nevím.
Ale líbí se mi, že kontejnerový prostor zvládne jakékoliv využití. Viz články o kavárně a připravované články o kulturních centrech, ať už českých nebo slovenských.

Tak co, ať už máte tento kolový nápoj rádi nebo ne, líbí se Vám stavba?

Fotogalerie: 

Kontejnerová kancelářská budova s netradičním schodištěm Kontejnerový stánek se zeleným menu