Lidé jsou různí, někteří preferují stavbu na klíč, někteří si dům postaví úplně sami. Ta druhá možnost je sice trochu jiná liga, ale i tak vám o ní něco málo řekneme. A protože to povídáme my, bystrému čtenáři je jasné, že se bude jednat o kontejnerovou stavbu.

Krycí jméno akce 40 × 28! Vlastně nejen krycí, tento projekt se tak opravdu jmenuje. Kontejnerový dům, o kterém je řeč, se nachází v Ashevillu.
Jeho majitelé, Ryan a Brook a jejich dcera, se rozhodli žít ve vlastním, ale také si to „vlastní“ vlastnoručně postavit! Ekologické myšlenky jsou jim a blízké a tak padla volba na výstavbu z přepravních kontejnerů. Motivací byla i cena celého domu, jak Brouk přiznává ve videu jediná možnost jak si postavit dům snů byla použít recyklovaný materiál a přesně to přepravní kontejnery jsou, Přepravní kontejner je prakticky stavební materiál.

Naše kreativní rodinka využila celkem tři vysloužilé přepravní kontejnery a získali tím obytnou plochu 105m2. Spoléhali většinou na vlastní úsilí, pomoc svých přátel, ale občas sáhli i po odborné radě. Podařilo se jim vytvořit útulný příbytek, kde to září pohodlností a uvolněnou atmosférou. Mimochodem, rozměry jejich kontejnerového domu jsou 40 na 28 stop. Povědomé čísla? Ano, právě odtud pochází nezvyklý název domku.

Drobnosti se pořád ještě vyvíjí a my máme možnost celý průběh pečlivě sledovat. Rodina totiž vše dokumentuje a zveřejňuje online. Vše najdete na blogu  40×28
Budete sledovat jejich příběh, nebo radši začnete psát svůj o vlastním kontejnerovém domě?

Fotografie si můžete vychutnat díky skvělé práci specialisty na focení kontejnerových staveb : Keli Keach

Fotogalaerie:

1
Moderní rezidence z kontejnerů Sydney a kontejnerový dům