Dnešní kontejnerovou realizaci ocení především zastánci klasicky vypadající architektury. Použité přepravní kontejnery zůstaly tentokrát skryty před zraky kolemjdoucích a tvoří pouze nosnou konstrukci domu. Navíc má kontejnerová stavba klasickou šikmou střechu, tak jak ji známe z běžných ulic.

Pro každého, kdo touží po domu z kontejneru a váhá kvůli jeho často netradičnímu designu, povinná četba!

Začneme tedy od úplného začátku – od rozmístění tří 20stopých přepravních kontejnerů do správné vzdálenosti. Právě díky kontejnerům bylo vnitřní rozmístění pokojů jasné již od začátku. Prostory vzniklý mezi kontejnery majitelé využili jako jídelnu a dětskou hernu. Oba prostory jsou bohatě prosvětleny velkými francouzskými okny do okolí. Netrvalo dlouho a mohlo se přejít na interiérové práce. A výsledek už vidíte ve fotogalerii pod článkem.

Prosvětlené spodní patro s hojným využitím světlého dřeva. Suma sumárum, krásně útulný prostor, domáckého, rustikálního dojmu. Designéři se nebáli trochy netradičnosti a použitý šedý kontejner ponechali patrný jako stěnu pokojíků a stěnu kuchyně. Zajímavé ozvláštnění interiéru, nemyslíte?

Fotogalerie:

6
Kontejnerový dům pod dřevěným obložením Kontejnerové startovací kanceláře