Power wall

Pokud byste uvažovali o „off grid“ řešení vašeho kontejnerového domu, tak přichází asi nejčastěji do úvahy solární (potažmo fotovoltaická) energie. V případě slunečního svitu je třeba počítat s tím, že slunce má opravdu nevyvážený průběh výkonu během dne a přebytečnou energii z jeho maxima je potřeba někde uložit na noc. K tomuto slouží různé druhy akumulátorů. Proč ale používat nějaký akumulátor, když můžete použít akumulátory Tesla PowerWall. Byly představeny už v loňském roce a rovnou se také začalo s jejich výrobou. Na podzim minulého roku první kusy PowerWall začaly proudit k zákazníkům (viz ukázka ze života níže). Powerwall v kombinaci se solárními taškami je asi nejelegantnější řešení, jaké pro svůj kontejnerový projekt můžete zvolit.

Tesla PowerWall jsou vyrobeny a začínají se postupně expedovat

Řešení ukládání energie pro domácnosti, ale také velké firmy, představila Tesla už v roce 2015. Akumulátory Tesla PowerWallPowerPack rozpoutaly vlnu nadšení a rekordní počet rezervací překvapil i Elona Muska. (Šlo o více než 38 tisíc rezervací, se kterými se Tesla momentálně snaží popasovat.)

Khobi Brookly, ředitel celosvětové komunikace Tesla uvedl, že první Tesla PowerWall jsou vyrobeny a začínají se postupně expedovat. Prozatím se na ně můžou těšit zákazníci v USA a Austrálii.

Dva modely: 7 kWh a 10 kWh

Akumulátory Tesla PowerWall vznikly s myšlenkou uchovávat přebytečnou solární energii pro pozdější využití. Řešení počítá primárně s využitím v domácnostech, pro větší společnosti, sklady a firmy je určen Tesla PowerPack, který má větší kapacitu a výkonnost. Akumulátory by se měly vyrábět v právě budované Gigafactory.

PowerWall je k dispozici ve dvou modelech: 7 kWh a 10 kWh. Cena za verzi 7kWh je 3 000 dolarů (přibližně 75 tisíc Kč) a za 10 kWh 3 500 dolarů (přibližně 87 tisíc dolarů). O evropském trhu zatím neproběhla žádná oficiální informace, budeme si muset zjevně počkat. V současné době v tichosti Tesla ukončila výrobu 7 kWk

Zdroj: www.teslafan.cz