Výstavní stánek s terasou

Moc zajímavá a na první pohled jednoduchá realizace výstavního stánku z kontejneru. Klient se na nás obrátil s požadavkem na dvacetistopý kontejner s vraty na obou stranách. A takový kousek se opravdu špatně shání. Takže nejjednodušší varianta bylo takového krasavce vyrobit. Takže jsme dovezli dva normální čtyřicetistopé kontejnery a patřičně po je pořezali tak aby jsme získali jednu šestimetrovou část pouze s vraty a pak samotná vrata z druhého kontejneru.

Řežete-li kontejner na půlky neni to tak snadné jak se na první pohled zdá. V tomto případě opravdu platí dvakrát měř jednou řež, protože trapézový profil vás umí pěkně potrápit.  Klient si také přál na střeše kontejneru malou terasu. Požadavek na schodiště k terase ale byl takový, že nesmí být delší než 2,5 metru což činilo schodiště dost strmím a hlavně schodiště muselo byt demontovatelné kvůli transportu.

Schodiště jsme vyřešili tak, aby ho byli schopni složit dva lidé během několika desítek minut pomocí jednoho klíče. A hlavně tak , aby nebylo potřeba ani žádných siláků, takže schodišťová část je dělená na dvě části a veškeré zábradlí je demontovatelné.

Pro terasu jsme zvolili borovicovou palubku již namořenou ale pro jistotu a hlavně efekt jsme ji ještě pořádně napustili voskem tak aby dobře snášela vystavení povětrnostním podmínkám. Jak můžete vidět na fotografii horní platforma schodiště se při transportu překlopí na pantech do terasy a lze tak kontejner libovolně transportovat z výstavy na výstavu nebo ho mimo sezónu zabydlet u klienta v areálu.

Fotogalerie během výroby:

Fotogalerie finále:

Related Works