Turistická- studentská ubytovna

Občas nás některý z klientů osloví s projektem jako je tento. Primárně mu jde o necenění a poté případně o realizaci. Ale někdy nás projekt tak zaujme, že od jednoduché hmotové studie máme potřebu jej dále rozvíjet, jako v tomto případě. Původní myšlenka je velmi jednoduchá postavit na pilotech univerzální kontejnerový dům tak, aby nepodléhal stavebnímu povolení, ale zároveň plnil hned dvě funkce a to po celý rok. Nejedná se tedy o sezónní projekt. Posuďte sami představte si že máte lokalitu kde je velká kumulace studentů a po studentském ubytování je dneska velká poptávka ( jako po jakémkoli jiném).

Ale co s ubytovacími kapacitami mimo školní rok? No je to jednoduché po dobu prázdnin se to zase všude hemží turisty, cyklisty prostě lidmi co se rádi na jednu dvě noci ubytují a nepotřebují zrovna 5 hvězdičkový hotel. A koncept celoročního ubytování je na světě. A pokud byste zrovna měli prázdno, vždy můžete prostory umístit na Airbnb.

Projekt je koncipován jako dvoupodlažní dvojdomek kde v každém patře je umístěn byt 2+kk s prostornou terasou. Každý byt je složen s dvou  6m kontejnerů a každý má malou koupelnu s WC a sprchou. Terasa je propojena s kuchyňským koutem pomocí okna tak aby bylo možno na terase například grilovat a s kuchyně pohodlně servírovat například přílohu. Pokoj může být vybaven jedním King size lůžkem nebo dvěma separovanými postelemi a je určen opravdu k přespání. Dle potřebu je možné obývák předělat na pokoj či pracovnu a mít tak dva samostatné pokoje se společnou kuchyní a koupelnou.

Kombinací lze dosáhnout samozřejmě nekonečně mnoho pomocí kontejnerů ale to zase u jiného projektu. Pokud vás podobný projekt zaujal a rádi byste vlastní vizualizaci s cenovým rozpočtem zdarma stačí poslat poptávku na váš kontejnerový dům.

Protože jsme velcí fanoušci zelených střech, fotovoltaických elektráren a jiných cool inovací osadili jsme dům v této studii zelenou střechou. Samozřejmě by mohla být střecha vybavena i fotovoltaickou elektrárnou. Všímavý návštěvník si všimne že studie neobsahuje technickou místnost kde by byl umístěn elektrický rozvaděč, kotel nebo jiný zdroj tepla, ale tu lze snadno umístit zmenšením plochy terasy.

Related Works