Studentský kontejnerový domek

Při studiu designu na VUT jsem si prošel asi všemi typy studentského ubytování, jaké si jen umíte představit. Od kolejí hrozné, otřesné kvality až po tu luxusní, přes priváty různých druhů a úrovní, až k bydlení ve vlastním, takže se cítím být na slovo vzatý odborník na studentské bydlení.
A kdybyste se mě zeptali, co je to, co si po těch letech pamatuji nejvíc a nejraději vzpomínám? Tak to bez zaváhání odpovím: Ta komunita, ti lidé, ty zážitky s těmi lidmi. Bylo jedno, jestli na záchodech tekla voda po zemi, jestli ve sprše byla jen studená a jestli jste sem tam na dámských sprchách potkali bezdomovce, co se přišel osprchovat. Důležité bylo, že jste měli kámoše vždy po ruce a mohli jste kdykoli zakalit nebo požádat třeba o zápisky z minulého „cvika“.

A právě proto dnes, s odstupem, vnímám právě studenty jako ideální cílovou skupinu pro život v kontejnerových domech. Jsou mladí, otevření novým neotřelým věcem, nebojí se experimentovat a snesou i, na první pohled, nějakou tu nedokonalost. (O to větší je pak příjemné překvapení, že kontejner poskytuje nečekaný luxus). Rozhodl jsme se tedy velkou část své energie směřovat právě tímto směrem a věřím, že brzké realizace budou právě pro studenty. Řekněme, že budou takový naši „early adopters“. No, nechte se překvapit!

Related Works