Kontejnerový stánek

Z dovolení k tomuto projektu zveřejním originál textu od autorky a iniciátorky celého nápadu:

„Kontejnerová kavárna „Coffee Break“ (nejen) pro sportovce

Ekologicky smýšlející kontejnerová kavárna se sportovní tématikou, kde cyklisté, výletníci a další hosté dotankují energii v přírodním prostředí. Interiér kavárny postavené z recyklovaných materiálů bude v harmonii s přírodou zařízený nábytkem ze surového opracovaného dřeva. Vyzdobený bude portréty slavných sportovců a nabídne i tematicky zaměřené časopisy. Vedle venkovního posezení bude k dispozici velký stojan na kola a poskytovat se bude i servis kol pro širokou veřejnost. Netradiční kavárna, ve které si odpočinou od shonu milovníci přírody, vášniví sportovci a všichni, kdo si rádi dají „Coffee Break“, tedy kávovou pauzu.

Jak vznikl nápad na sportovní kavárnu?

Káva mi chutná, baví mě a zajímají mě novinky na trhu s tímto chutným a povzbuzujícím nápojem. V gastronomii se pohybuji už několik let – mám otevřený stánek s občerstvením u cyklostezky. A tak mi v hlavě vznikl nápad spojit kávu a sport. Současně mám pocit, že u nás žijeme ve strašném stresu. Proto bych chtěla všechny ty uspěchané lidi na chvilku zastavit a dopřát jim odpočinek v ekologické kavárně, kde se budou cítit jako uprostřed přírody. Leží mi na srdci životní prostředí, takže chci mít kavárnu sestavenou z recyklovaných kontejnerů a vést ji v duchu šetrnosti vůči přírodě.

Jak se staví z recyklovaných kontejnerů?

Inspiroval mě pan Ing. Karel Spurný, se kterým budu na projektu spolupracovat a který se věnuje stavbě kontejnerových domů. Jde o použité přepravní kontejnery, které slouží k lodní dopravě a po dovezení nákladu do cíle se vyhazují. Je škoda takové kontejnery znovu nevyužít, zvlášť když se ideálně hodí jako stavební materiál. Jsou totiž extrémně odolné, a navíc jsou vyrobené z nehořlavého materiálu, takže jsou obzvlášť bezpečné. Jejich plochá střecha se dá osadit kombinací zeleně a solárních panelů, kdy zelená střecha produkuje kyslík a solární panely vyrábějí energii“

Více o kontejnerových stáncích zde

Foto:

Related Works