Snad každý miluje dobrou pizzu. A věřím, že jste si už zamilovali i stavby z přepravních kontejnerů. V tom případě pozor, dnes se podíváme na spojení obojího. Dnešnímu přepravnímu kontejneru byla ponechána jeho doména – snadná mobilita. Nepohybuje se ovšem na lodi, tak jak jsme zvyklí, ale na souši, pomocí obyčejného nákladního vozu.

Jak vidíte na fotce, nejde vlastně o nic složitého. Na nákladní vůz byl připevněn jeden vysloužilý přepravní kontejner a zařídili si ho podle potřeby. Uvnitř se nachází plně vybavená kuchyně, dokonce i tradiční pec na pizzu. S kontejnery se totiž podnikatelským nápadům meze nekladou. Chcete pojízdnou pizzerii? Máte ji mít!

Pro všechny zákazníky zpříjemnili autoři čekání na objednávku – díky šesti skleněným průhledům skrze ocelovou stěnu kontejneru mohou nahlížet kuchaři přímo pod ruce.
A ptáte se proč zrovna takhle?
Já bych odpověděla, protože se kreativita a ekologie nosí, ale tvůrci projektu odpovídají, že si přáli demonstrovat, že i restaurace mohou využívat nekonvenční materiály a to v takové podobě, která jim funkčně vyhovuje.

Pokud se Vám takové myšlenky líbí, zbystřete. Sami totiž připravujeme podobný projekt, pojízdný food truck. Již brzy se o něm dozvíte víc a to i s řádnou fotodokumentací. Sledujte dále web nebo náš facebookový profil.

Fotogalerie:

Zahradničení v kontejneru Kontroverzní projekt Šafko z kontejnerů