Pojďme se v rámci našeho tour po kontejnerových svatbách podívat i do teplých krajin.

Řeč bude o luxusním egyptském dovolenkovém resortu Hacienda.*
K postavení restaurace na pláži tu totiž využili přepravní kontejnery. Kontejnerový dům se na tuto zakázku hodil jako ulitý, je totiž nenáročný na výstavbu a jeho příprava na umístění je velmi rychlá – v řádech měsíců. Finančně velmi přívětivý, což ocení snad každý! Navíc nepotřebuje základy, které by bylo zbytečně náročné na pláži hloubit. A v neposlední řadě kontejnery jsou navrhovány tak, aby vydrželi v krutých přímořských podmínkách 30 let. Který materiál by se na přímořskou restauraci tedy hodil víc než námořní přepravní kontejner?

Další výhodou zde je, že kontejnerovým stavbám bývá ponechána částečná mobilita, vyjde-li tedy pláž z módy, bylo by o mnoho snazší kontejnerovou restauraci sbalit a přesunout na jiné místo, než kdyby byla klasická zděná.

Přízemní patro je poskládáno ze tři 40stopých kontejneru se společným otevřeným interiérem aby vniklo dost plochy pro vlastní restauraci. V horním patře je zajímavě pootočený jediný 40stopý kontejner tak, aby bylo dosaženo zajímavého prvku, kdy zbývající plochu tvoří velká terasa s posezením. Celá restaurace je tak poskládána jen ze čtyřech čtyřstopých kontejnerů ale plochou se tváří a chová jako by byla ze šesti díky vtipně pootočené terase v patře.

Ale dost bylo úvodu, pojďme se podívat dovnitř.
Celé přízemí slouží jako letní restaurace, podlahy jsou ryze rustikálního charakteru, bílým stěnám byl většinou ponechán vzhled kontejneru – tedy zvlněná ocel. Aby interiér nebyl tak jednoduchý, vyhrál si designér s doplňky a zařízením. Bohaté křišťálové lustry působí velmi luxusně, tak stejně praktický barový pult s deskou ze světlého dřeva. Posezení je přirozeně nabízeno i venku, pod slunečníky, chránící před horkým egyptským sluncem. Zde padla volba na elegantní dřevěnou palubovou podlahu a čistě bílá křesílka a taburety.

Všechny prostory jsou plně klimatizovány, nemusíte se bát, že v kontejnerové stavbě se budete muset potit. Vybavena je vším, co se sluší a patří na prvotřídní restauraci.

Tak co, změníte své plány na dovolenou a vypravíte se přesvědčit se, jak luxusní může kontejnerový dům být?

 

*Resort se nachází na severním pobřeží Egypta, asi 150 km od Alexandrie.

Fotogalerie:

Off-grid domek z jednoho kontejneru Kontejnerový hotel z Japonska