Snad každý si rád zajde do dobré kavárny. A co takhle do dobré kavárny, jejíž architektura je vrcholem modernosti a ekologičnosti? Možná by pak pobyt byl ještě příjemnější! Pojďte se s námi podívat za kontejnerovou kavárnou do Kyjeva.

Autoři z firmy TSEH Arhitectural Group se nebáli většího množství kontejnerů a do svého projektu jich zapojili celkem 14. Žádné maskování, zakrývání panely či zkrášlování se nekonalo, ocelové bloky se hrdě ukazují okolí a to v černé a zelené barvě. Stavba se může pochlubit zajímavým půdorysem, kterého bylo docíleno pomocí kreativního odsunutí a vrstvení. (Jeden kontejner udrží až osm dalších nad sebou, takže pouhá dvě patra jsou maličkost).

Velká okna a prosklené plochy, vytvořené v ocelových rámech kontejnerů nabízejí pohled na poutavý interiér. Nebudeme tedy otálet a prohlédneme si jej z blízka. Díky nim je jeho každý kout zaplavený slunečním světlem.

Pro prostor 275 metrů čtverečních zvolili designéři živý, moderní, pestrý design. Dost bylo staromódních kaváren s polstrovanými křesílky, Kyjev si žádá něco jiného. Stěny hrají odstíny jarní zelené, žluté židle doplňují veselé barvy. Na podlaze motiv včelích pláství a strop? Ten se pyšní designovými svítidly nejmodernějšího ražení. Nesmí chybět motiv přírody, ať už na deskách ze světlého dřeva nebo v podobě hojné zeleně v květináčích. Hosté si mohou vybrat, jestli zaujmou místo v otevřeném prostoru, nebo se raději uchýlí do boxů. Designéři odvedli dobrou práci, místnost jemně rozčlenili drobnými prvky tak, že si každý najde své soukromí.

Jste z kontejnerové kavárny nadšeni už teď? Tak to počkejte, až Vám prozradím ještě jednu drobnost. Stavba neslouží jen jako obyčejná kavárna, ale stala se taky oficiálním místem setkání IT školy v Kyjevě. Studenti ji údajně považují za něco jako svůj kampus. Zajímavé, nemyslíte?

Ať už máte kavárny rádi nebo ne, jedno je jasné. Kontejnerová architektura je vhodným řešením jak pro malý kontejnerový stánek, tak pro velký rodinný dům. Poptejte si svůj vlastní kontejnerový projekt.

Fotogalerie:

1
Kontejnerový dům nad pláží Kontejnerový minidomek v elegantním stylu