Nakupujete rádi?
Tak to se s námi vydejte na imaginární nákupy do jednoho z kontejnerových obchodů!

Hřát nás u toho bude ekologický aspekt této stavby: složena je z přepravních kontejnerů. Kontejnery tímto tvůrci recyklovali a znovu využili. Svými stavbami chtějí demonstrovat udržitelnost a dobrý vztah k životnímu prostředí.
Společnost Container Box funguje od roku 2008 a za tu dobu se jim povedlo nemálo věcí, například vybudovat úspěšný řetězec obchodů s módou. Začínali v Brazílii, ale momentálně zasahují už i na zahraniční trh. Není se čemu divit, počet jejich poboček již přesáhl stovku.

Jejich kontejnerový projekt, který Vám dnes představujeme, se nazývá se jednoduše
Container Ecology Store.

Prodejny s tímto názvem poznáte podle typické oranžové barvy, kterou nelze přehlédnout. Tvůrci jdou s dobou a respektují, že nelze stavět unifikovaně. Proto v současnosti nabízejí hned tři typy kontejnerových prodejen. Liší se počtem i seskládáním jednotlivých kontejnerů a také velikostí plochy.

Všimněte si, že prvek, který sdílí všechny tři modely je půvabné a praktické řešení „výlohy“. Patřičnému kontejneru, ve kterém má výkladní skříň figurovat, byla pouze odstraněna jedna ocelová stěna a vzápětí nahrazena skleněnou plochou. Jednoduché, rychlé a působivé.


Nejmenším modelem je stavba o 30 m2, získaných z jednoho 40stopého kontejneru. Autoři projektu ji označují za nejpopulárnější, lidem se líbí rychlost stavby, viditelnost i finanční nenáročnost. Jako vhodné umístění jsou doporučovány parkoviště před nákupními centry a podobná místa.

Středně velkým modelem je „Loja Standart“, tedy tři 40stopé kontejnery, přestavěné na plochu 90m2. Stavbu tvoří dvě patra a prostorné místnosti. Vrchní část bývá využívána jako skladový prostor pro prodejnu. Praktické, nemyslíte?

Největší typ se pyšní plochou 120 m2, za kterou by se nemusel stydět ani slušný kontejnerový rodinný dům. Na oficiálních stránkách dodavatelé uvádějí, že po tomto typu sahají prodejci, kteří chtějí vytvořit víceúčelové místo – třeba spojení módního obchodu s barem a posezením.

Líbí se Vám takový nápad?

Další projekty společnosti Container Box najdete zde:
Dětské nákupní centrum z kontejnerů

Fotogalerie: 

Kontrastní dům z kontejnerů Bílá barva a ocel přepravních kontejnerů