O projektu

Přinášíme nový trend do stavebního odvětví

Proč to děláme?

Protože věříme, že lze bydlet v souladu s přírodou a jedním ze způsobu je používat k výstavbě již existující objekty. Využívat obnovitelné zdroje a šetřit tak nejen životní prostředí ale i vaši kapsu.

Kam míříme?

Chceme porušit status Quo. Chceme k nám dovést trend ze západu. Chceme konzervativním Čechům našimi studiemi, publikací, medializací a veškerou energii, co máme, ukázat i jiný způsob, jak lze stavět moderně rychle a levně!

Proč si vybrat nás?

Protože jsme připraveni překonat všechny překážky, máme zkušenosti v boření starých dogmat a otevřenou mysl plnou nápadů. A to, jak se u nás žije, nám není lhostejné.

Vždy jsem chtěl jít proti proudu, proti stádu. Když se u nás objevily první možnosti výstavby dřevostaveb, myslel jsem, že si klasický zděný dům už nikdo nepostaví, ale není tomu tak. Lidé se stále tvrdohlavě drží svých starých návyků zuby nehty a cokoliv nového, sebelepšího je pro ně přirozeně hrozba a tak dneska moderní ekologické bydlení zdaleka není tam, kde by mohlo být.

Rozhodli jsme se, že popoženeme ekologické smýšlení a návyky v jednom z nezkostnatělejších odvětví a to je stavebnictví, že vnesme nový svěží trend do designu, architektury a samotné výstavby rodinných domů, bytů, kanceláří atd. u nás. Budeme šířit osvětu o kontejnerových domech a jejich úžasných vlastnostech a možnostech tak, aby třeba i vaše příští místo, které budete nazývat domov, byl kontejnerový dům!

Tím, že pomůžeme rozšířit u nás zatím pořád velmi přehlížený a podceňovaný trend bydlení. Nechceme jít ale cestou unifikovaných prefabrikovaných buněk, vyrobených nově a z nového materiálu. Ne! Chceme každou výstavbou vracet něco přírodě, takže každý náš projekt bude výhradně z již postavených a většinou použitých lodních kontejnerů, které tímto recyklujeme a nezatěžujeme přírodu dalším odčerpáním zdrojů a energie. Chceme, aby každý náš projekt měl svůj příběh, aby byl krokem kupředu, ne zpět, aby vzniklo něco krásného, ale ne na něčí úkor.
Aktuálně začínáme spouštět pilotní projekt realizace kontejnerového domu.

  • karel_spurny_2016Průmyslový designér, 3D grafik, marketér, web developer, SEO optimalizér a nadšenec do ekologicky udržitelné architektury. Dnes přináší nový trend výstavby kontejnerových domů pro lidi, kteří se nebojí být „early adopters“.
    Kromě toho se věnuje adrenalinovým sportům a vyučuje social dance.

    O autorovi projektu Kontejnerové domy

,,I cesta dlouhá tisíc mil začíná jediným krokem.“

čínské přísloví