A co takhle netradiční restauraci postavenou z kontejnerů? Po jedné takové se zachtělo podnikatelské dvojici Matt Logan – Kristie Quinn a tak se vrhli do její realizace.
Kam ale umístit takovou extravagantní kontejnerovou stavbu? Nejlépe mezi lidi, kteří se nebojí nových trendů, změn a alternativních řešení .. mezi umělce!

River Arts District je umělecká komunita města Asheville, USA. V prostorách najdete studia, galerie a ateliéry, v současnosti zde pracuje a vystavuje přes dvě stovky kreativců.  Přirozeně tu také ale postavili občerstvovací stanice pro hladové a vyžízněné turisty.
Právě jednou takovou nemalou stanicí je i kontejnerová restaurace, o které dnes mluvíme. Nazvána byla The Smoky Park Supper Club a vznikla přestavbou celkem devatenácti přepravních kontejnerů. Podívejte se do fotogalerie a myslím, že mi dáte za pravdu, že výsledek je ohromující!

Design v sobě kloubí strohost ocelových stěn s poklidnou domáckou atmosférou. Velká okna zajišťují dostatek světla v každé místnosti, ale kdyby se vám přece jen zachtělo na přímé sluníčko, stačí vyjít na velkou dřevěnou terasu, která je plná pohodlných židliček se stolky.

Autoři této kontejnerové restaurace dodávají, že bude sloužit hned dvěma účelům. Jednak nabízí úžasný gastronomický zážitek, (praktikuje se zde totiž myšlenka „z farmy přímo na talíř“, tedy čerstvé a kvalitní potraviny). A za druhé má pomoci komunitě se více stmelit a vytvořit pevnější přátelské vztahy. Nic totiž neupevní přátelství tak, jak zajít na dobrý oběd. Nemyslíte?

Fotografie by Keli Keach

Fotogalerie:

RetroBox Hotel z kontejnerů Čínské muzeum s využitím kontejnerů