Že prý kontejnerové stavby maximálně pro dělníky na stavbách. Napadá Vás nebo někoho z Vašeho okolí ještě někdy taková myšlenka? Tak v tom případě dovolte, abychom toto mylné tvrzení vyvrátili. Za pomoci přepravních kontejnerů jdou vytvořit luxusní, moderní stavby a dnešní projekt je jednou z nich.  

Tvůrci si vyhráli už i s exteriérem tak, aby byl první pohled rozhodující a kolemjdoucí ihned upoutal. Použité kontejnery jsou hrdě přiznány v levé části domu, pod nátěrem šedé barvy můžete vidět zvlněnou ocel. V pravé části se potom kontejnery starají o opěrnou funkci domu, cihlové obložení a vnější dřevěné žaluzie jejich přítomnost na venek úspěšně skrývají. 

Vstupme dovnitř, stačí jeden krok, dva, tři a jsme v moderním interiéru. Udivila Vás více velikost obytné plochy nebo zajímavá volba stylu?
Rozlehlé prostory jdou vysvětlit docela snadno, tvůrci totiž využili celkem sedm přepravních kontejnerů a vytvořili tak plochu cca 220 m2. Což už je slušné místo pro realizaci, nemyslíte?


 Styl – tedy způsob vybavení interiéru, volba barev, výběr doplňků – ten už je o něco netradičnější. Většinou se u kontejnerových staveb setkáváme s bílými stěnami a světle dřevěnou podlahou, ovšem dnešní realizace jde proti proudu. Designéři tentokrát neměli potřebu „rozesvětlovat“ takový interiér, ale pokračovali v tom, co kontejnery nabízí. Odstíny šedé, černá na doplňcích a tmavě červená na ocelové ploše.
Tyto atributy pojali moderně, na tom se shodneme. Když prohlédnete fotky, najdete luxusní vybavení, často uvidíte blýsknout se kov a všimnete si minimalistického řešení například na osvětlení. Aby toho nebylo málo, dotáhl Aaron Schnepp, tvůrce celého domu, jeho netradičnost k dokonalosti. Podívejte se na ložnici, šedě vymalováno včetně stropu, volba nábytku i vybavení v tmavé barvě, barokní zrcadlo s tradičními svícny po stranách a luxusní křišťálový lustr.
Tak takto nějak si představuji pojem moderně pojatý gothic style.

Líbí se Vám takto řešený dům?

Fotogalerie: 

V nejbližší době dodáme také video, zachycující atmosféru domu! Těšte se. 🙂

12
Hotel s polootevřeným konceptem a věží z kontejnerů Kontejnerový dům v zajímavém úhlu