ContainerLove je název pro moderně zrekonstruovaný lodní kontejner ve venkovské oblasti západního Německa. Najdete ho ukrytý mezi tradičními sedláckými hospodářskými staveními a stodolami.
Navržen byl v Kolíně nad Rýnem, architekty ze studia LHVH Architekten. Nyní tento zrealizovaný projekt najdete v malebném, idylickém městečku Kall, Německo.

Po podrobném naplánování, trvající čtyři týdny, byly kontejnery dodány na místo činu a vzápětí namontovány. Většina úprav byla provedena předem, takže zbývalo jen dokončit klouby, potrubí a spoje. Tyto zmíněné práce proběhly tak rychle, že se obyvatelé do svého domu s radostí nastěhovali ještě v den jeho dovozu.

Dům se skládá ze tří přepravních kontejnerů, každý o šířce 3 metry, s délkami 7, 9 a 14 metrů.
Uspořádány jsou ve tvaru písmene L a tvoří plochu přibližně 90 m2. Hlavní ložnici a koupelnu najdete na jednom konci, druhou ložnici a otevřenou kancelář pak na druhém. Vprostřed se nachází centrum domu v podobě volného prostranství. Otevřený koncept kancelářských prostor dodává interiéru příjemně nevázanou atmosféru. A nezapomeňme na dřevěnou terasu ve vnitřním rohu! Každý se přece rád sluní.

Tento dům nabízí vše, co si obyčejný smrtelník může ve svém obydlí přát. Plus několik výhod, mezi nimi šetření vaší peněženky. Tak jestli vás kontejnerové stavby zajímají, ale nechce se vám až někam do Austrálie, vypravte se do Německa na výlet a přesvědčte se na vlastní oči, jak pohodlné a elegantní může být takové bydlení!

Fotogalerie: 

6
Kontejnerové New Orleans Kontejnerový minidomek v bílé

You must be logged in to post a comment.