Nedávno jsme se Vás na našem facebookovém profilu ptali, jaký že typ kontejnerových staveb se Vám líbí nejvíc a o kterých byste chtěli nejčastěji číst. Jednou z odpovědí bylo malé obydlí s dobře řešenými prostorami. Dnešní článek splňuje obě kritéria, takže pojďme na to.

Malé chatičky, byty, nebo minidomky jsou záležitostí velmi oblíbenou, co se kontejnerové architektury týče. Hned po rozhodnutí pro takovou stavbu už nabere realizace rychlý spád – jednoduše se vezme jeden přepravní kontejner, uloží na pozemek, vybaví podle Vašeho vkusu a máte vyhráno.  Pomocí formuláře si během pár minut můžete zadat potřebné parametry a my Vám zašleme nezávaznou cenovou nabídku. Ti rozhodnější z Vás si tak budou moci užít už třeba probouzející se jaro na vlastní chatičce.

Dnes se trochu inspirujeme u amerických designérů. Využili vlastně všech výhod, které malá kontejnerová stavba nabízí. Vzali samostatnou, soběstačnou jednotku přepravního kontejneru, aniž by zasahovali do její struktury, čímž ušetřili čas i peníze.

Interiér trochu připomíná studentské bydlení, malý prostor, o to větší kreativita v rozmístění a ukládání věcí. Tvůrcům se podařilo spojit funkční kuchyni, koupelnu, ložnici a obývák? pod jeden kontejnerový plášť. Jedno přechází do druhého, v duchu domácké pohody. Dřevěná parketová podlaha je příjemně neutrální základ, vnitřní stěny kontejneru v čistě bílé barvě. Barevně si vyhráli až na doplňcích.

Úložné prostory najdeme prakticky všude, kam se podíváme. Velké zásuvky pod rozkládacím gaučem, organizéry připevněné na zdi, dřevěný systém k uložení krabic přímo u stropu. Závěsné lůžko pro dalšího hosta v podobě pevné barevné látky, jídelní stolík se dá sklopit ke zdi, přičemž jeho spodní deska (obrácená při sklopení do interiéru) funguje jako zrcadlo. Pojízdný (šachový) stolík alias krabice na další věci, to už je samozřejmost.

Prostor na střeše nebyl opomenut, protože každý metr čtvereční se počítá! Nájemníci tohoto domku si tak budou moci vychutnat večery pod hvězdami nebo třeba venkovní snídaně při vlahém ranním vánku. (Alternativou k využití střešního prostoru by mohla být tzv. zelená střecha, číslo jedna pro vyznavače ekologie, šetření nebo originality. Plocha se pokryje izolační fólií a navrství menší množství zeminy a osází rostlinkami. Nejen, že tak budete mít záhon na vlastní střeše, ale vegetace také funguje jako izolační prvek – dům se nepřehřeje ani příliš nevychladí. Obdiv Vašeho okolí už budete jen třešničkou na dortu. Nebo mám říct radši rostlinkou na kontejneru?)

Fotogalerie:

4
Bílá barva a ocel přepravních kontejnerů Hotel s polootevřeným konceptem a věží z kontejnerů