Co se vám vybaví, když se řekne muzeum? Jsou to slova jako nudný nebo starý? Tak v tom případě zbystřete, dnešní článek vám ukáže, jak se bourají stereotypy o muzeích a to za pomoci přepravních kontejnerů! Odeberte se s námi na výlet do východní Číny.

Za tento nezvyklý projekt vděčíme designérské společnosti IAPA Design, která se nadchla pro něco netradičního. Architekti pojali muzeum jako víc než jen místnost o čtyřech stěnách – pochopili instituci muzea jako oslavu krásy a přírody kolem nás.
Když nahlédnete do fotogalerie, musíte uznat, že se jim to opravdu povedlo.

V celém areálu se nachází několik samostatných bloků, vystavěných z přepravních kontejnerů. Proč právě tyto ocelové kvádry? Kontejnerová architektura je velmi šetrná k životnímu prostředí a jak jinak uctít přírodu, než ekologicky, že ano?

Mezi jednotlivými bloky najdete dostatek prostoru a zeleně, přičemž architekt nezapomněl ani na chodníčky. Šedivé dlážděné cestičky vás provedou celým pozemkem, přes zelené trávníky, nádvoříčka, terasovitou zahradu i kolem okrasného jezera. Nakonec vyústí na přízemní dřevěné terasy, které svým zařízením nápadně připomínají čajovnu.

V horních patrech kontejnerových budov také vládne typický asijský styl interiéru – přízemní nábytek, minimalistické využití barev a harmonická atmosféra.
Jak už jsem avizovala na začátku, prostory slouží jako muzeum, najdete tu ale také kanceláře a restaurace.

Líbí se vám? Já osobně jsem nadšená, dokážu si tu představit i víc, než jedno strávené odpoledne!

Fotogalerie:

Netradiční kontejnerová restaurace Trojice žen staví z kontejnerů