Většinou Vám představujeme menší projekty, z jednoho, dvou, tří přepravních kontejnerů. Tentokrát to ale bude kontejnerová architektura opravdu ve velkém, tvůrci použili celkem 200 kontejnerů.

Kolosální, ocelový, modrý projekt vzešel z pera společnosti Colon Industries FnC a zamíříme za ním do jihokorejského Soulu. Jedná se o velký obchodní dům a také místo, kde má kreativita zelenou. Společnost se rozhodla dát šanci kultuře, módě, společenskému dění.

Najdete zde 56 obchodů s módou, zaměřených především na neznámé, subkulturní značky, které odráží i mentalitu ulice. Zakladatel společnosti dodává, že právě tímto počinem se chtějí odlišit od komerčních obchodních domů. Pod modrou ocelí dále najdete 16 restaurací, obchody s potravinami i pro zdravý životní styl a velký kulturní prostor, určený pro představení, koncerty i výstavy. Smyslem bylo spojit prosté nakupování s kulturním pozadím a povznesení nákupního centra na místo sociální interakce na úrovni.

Common Ground, jak se kontejnerová stavba jmenuje, sídlí poblíž korejské Konkook University. Mladí, vzdělávající se lidé tak získají ve svém okolí místo, kam si mohou nejen zajít na oběd, ale také se kreativně vyžít, či vystavovat vlastní umění. Zakladatelé věří, že se projekt ujme a bude se, s podobným konceptem, rozšiřovat dále.

Jak jste na tom Vy? Líbí se Vám nápad? Chtěli byste vidět i v Česku podobnou kontejnerovou stavbu, sdružující kulturu, nákupy i kulinářství pod jednou střechou? Nebo není industriální a funkcionalistický styl Vaším šálkem čaje?

Ať už zvažujete mini projekt z jednoho kontejneru, nebo větší projekt … obojí si můžete nezávazně poptat zde.

Fotogalerie:

Kontejnerová samoobsluha Oáza klidu z přepravního kontejneru