Kontejnerové stavby vídáme často vysoké několik pater. Víte, proč tomu tak je? Přepravní kontejnery jsou robustní a stabilní jednotkou, architekti si tedy mohou dovolit stohovat je na sebe. Dnešní realizace je krásným příkladem, jak stavět a zabírat prostor do výšky, než metry čtvereční pozemku.

Exteriér na první pohled působí jednoduše, tmavě modrá barva připomíná námořní historii použitých kontejnerů. Tvůrci si pohráli i se zasazením stavby do okolí, suterén působí, že se nachází pod povrchem, ale přitom je ze spodní strany svahu pořád přístupný. Z prvního do druhého patra je také spojení externím schodištěm. Soudě dle kovového zábradlí po obvodu, rovná střecha může sloužit jako příjemná terasa s výhledem. Dokážete si to představit? Mezi čtyřmi zdmi pracovny se Vám už špatně přemýšlí, tak vyběhnete pár schodů a načerpáte energii pod čistým nebem.
Zajímá Vás, co se skrývá pod ocelí? Výborně, vstupme.

Interiér se může pochlubit vysokými stropy a prosvětleným prostorem, díky oknům na všechny světové strany. Design patří jemně rustikálnímu, modernímu vzhledu. Světlejší podlahy, na míru dělané dřevěné schodiště a zajímavé doplňky, na stropech občas zvlněná ocel kontejneru v bílé barvě. Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, ta mluví za vše. V domě najdete velkou ložnici i šatnu, dvě koupelny, velký jídelní prostor s ostrůvkem a snídaňovým barem, technickou místnost a mnoho dalšího. Ve spodním patře najdete ještě garáž.

Inspiroval Vás dnešní kontejnerový dům? Přáli byste si podobný, nebo úplně odlišný? Ani jedno není problém, kontejnery se dají stohovat na sebe, odsouvat od sebe a rotovat tak, aby vytvářely zajímavé půdorysy. Více možností nabízí taky exteriér, přejete si typickou zvlněnou ocel v různých barvách, nebo radši uhlazený vzhled obložení? Velká okna či posuvná dveře? Vše je na Vás.
Formulář k vyplnění zde, obratem Vám zašleme nezávazné nacenění a pokud Vás zaujme, vytvoříme i hmotnou studii. Pokud si nevíte rady, kterou z jednotlivých možností zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Fotogalerie: 

12
Domácká chata z přepravního kontejneru Kontejnerový stánek Mei Mei