Pořád si ještě myslíte, že dům z kontejnerů bývá nenápadná unimo buňka, někde na stavbě? Pojďte se s námi podívat, jak takový kontejnerový dům může vypadat, když se mu majitel rozhodne říkat residence.

Strůjcem tohoto projektu je Todd Miller ze společnosti ZieglerBuild. Místem, kde stojí jeho architektonické dílo je Graceville, předměstí australského Brisbane. Na perifériích velkých měst většinou najdete obyčejné domy a jednoduchou zástavbu. Todd se ale rozhodl vytvořit (a vytvořil!) něco unikátního.

Na pomoc si přibral 31 vysloužilých přepravních kontejnerů a stavěl z nich. O jejich dlouhém výčtu výhod se ale bavit nebudeme, dnes vám povíme jen o estetické stránce.

Já osobně jsem touto kontejnerovou stavbou uchvácena, kombinuje v sobě totiž prvky moderního s luxusním. Na první pohled ukazuje bíle natřenou ocel, ozdobenou netradičními graffiti malbami všech barev. Když ale vejdete dovnitř, ohromí vás zajímavě řešené prostory, nezvyklé úhly a umělecké prvky na každém kroku. K interiérům nemám co víc dodat, proklikejte se fotogalerií a užijte si vlastní soukromou prohlídku.

Na závěr by se určitě hodilo vyzdvihnout nějakou super vymazlenost této kontejnerové stavby. Co třeba .. dřevěnou venkovní terasu s bazénem se slanou vodou? Jeho krásu ještě umocňuje elegantní osvícení, které vynikne při nočním koupání.

Fotogalerie:

 

Kontejnerový dům pod horkým africkým sluncem Přeměnili kontejner na dům - vlastníma rukama