Adam Kalkin je, ve sféře staveb z kontejnerových domů, znám jako jeden z géniů. Na jeho seznam mistrovských děl se v roce 2011 přidala stavba, která si brzy získala popularitu a oblibu u široké veřejnosti. Hlavní obytný prostor v tomto prosvětleném domě tvoří tři kontejnery na šířku a dva na výšku, přičemž dvě strany stavby jsou téměř celé ze skla. Umístěn je v městě Califon v americkém New Jersey.  Autor ho pojmenoval (dost nepřesně) ,,Domov staré dámy“ v originále the Old Lady House. Toto obydlí je však svěží, vzdušné, moderně upravené a zařízené a není zde nic, co by připomínalo styl našich babiček.

adam-kalkin-diagonalni-pohledadam-kalkin-bocni-pohled

Navzdory svému jménu, obsahuje byt všechny vymoženosti poslední doby; betonovou podlahu, velké skleněné tabule po bocích, posuvné dveře a také třeba využití nerezové oceli v nosnících a sloupech. To vše vytváří moderní, industriální dojem. Aby stavba zůstala v souladu se svým okolím, využil autor také rustikálních prvků; jedlové dřevo na podlahy, mahagonové dřevo pro zasouvací dveře do některých menších prostor jako třeba jídelní kout, komora, technická místnost, prádelna, nebo místnost s rohovou vanou.

adam-kalkin-interier1

Jedna třetina plochy podlahy hlavního obytného prostoru je využita na 12stopý kuchyňský ostrůvek. Uživatel tohoto obydlí si zde může připravovat jídlo za příjemného, mírumilovného výhledu na nedaleký les. V těsné blízkosti kuchyně se nachází dvě velké sedací soupravy, vždy k dispozici k lenošení u útulného krbu.
Typicky zvlněné zdi jsou kryty sádrokartonem, takže při vašem pobytu uvnitř si vůbec neuvědomíte, že jste v bývalém kontejneru, pokud nenahlédnete na schodiště.

adam-kalkin-interier2

2
Maison Kontejner Kontejnerový bytový dům pro sociálně slabší