Příběh tohoto kontejnerového domu se odehrává až na daleké Costa Rice. Místní designová společnost Cúbica se postavila před výzvu. Jako svůj úkol si stanovili vytvořit dům z kontejnerů, jehož plocha bude pouhých 15m2. Háček je v tom, že musí být schopný poskytnout ubytování a plný komfort až pro čtyři osoby.

Čtěte dál a dozvíte se, jak se designéři a architekti svého úkolu zhostili.

Prvním příjemným poznatkem je, že efektivnost nešla na úkor vzhledu. Kontejnerový domeček působí velmi přátelským a domáckým dojmem, veškeré vybavení je umístěno nenásilně a promyšleně.

Naši prohlídku začneme kuchyní: Jak už jsem předem zmiňovala, obsahuje standardní vybavení, jaké můžete očekávat v průměrné kuchyni. Dále pak dostatek prostoru pro práci i pro ukládání kuchyňského náčiní. Najdeme tu ledničku, mikrovlnku i dřez a malý sporák. Tmavé dřevěné skříňky a podlaha zdůrazňují rustikální vzhled této místnosti.

Kuchyně volně přechází do jídelny, kterou tvoří rozkládací stůl. Poskytuje dostatek místa pro čtyři osoby, tedy všechny nájemníky najednou.  Když není zrovna používaný, jde lehce přiklopit ke zdi, což vytvoří příjemnou spoustu prostoru navíc.

V těsné blízkosti kuchyně se nachází malý kout na spaní, který byl zamýšlen jako ubytování pro případné hosty. Vybaven byl vestavěnou palandou – tedy dvěma postelemi, z nichž u každé je malé okénko ven.

Následuje skromná koupelna s umyvadlem, toaletou a sprchovým koutem. Nápaditou vychytávku tu tvoří praktický přístup přímo z venku. Ideální pro rychlou sprchu třeba po plavání, když z nás ještě teče voda. Fakt, že mokrýma nohama nemusíme pošlapat podlahu v celém domě, by potěšil každou paní domu!

Pokoj, na jehož představení jsem se těšila nejvíce je ložnice. Skoro se může zdát, že si architekti tohoto kontejnerového domku na ni schovali nejvíce prostoru. Velká manželská postel poskytne dostatek prostoru pro každého milovníka odpočinku. Okolo lůžka byly vystavěny skříně v tmavé barvě, které pojmou každý kousek oblečení. Z této ložnice se dá volně vyjít ven na palubovou terasu, skrze skleněné posuvné dveře. Dřevěná paluba nabízí dostatek prostoru pro venkovní posezení, sloužící ať už k relaxaci, nebo třeba jako jídelní prostor za hezkého počasí.

Za naprostou třešničku na dortu bych prohlásila střešní terasu, zhotovenou z dřevěných desek. Přístup je trochu krkolomný, po straně kontejneru po úzkém kovovém žebříku, ale troufnu si říct, že nahoře už to stojí za to. Po stranách stojí lavice široké lavice, uprostřed je volný prostor. Nemusíte se bát vylézt sem ani v noci, protože boky jsou chráněny bezpečným kovovým zábradlím. Ať už se chcete rozhlédnout do krajiny, nebo nerušeně pozorovat hvězdy, je toto místo ideální volbou.

Líbila by se vám taková kontejnerová chatička, umístěná v malebné české přírodě?

Fotogalerie:

1
Kontejnerové domy vítězí nad klasickými zděnými Kontejnerový splněný sen