Co je malé, to je milé. Znáte to české přísloví?
Asi má překlad do spousty světových jazyků, protože podle něj se řídil jeden z dalších zahraničních projektů, které vám chceme ukázat.

Tentokráte bylo zadání pro architekty opravdovou výzvou. Dostali jeden jediný ocelový kontejner s přáním, ať ho přemění do pohodlně obyvatelného prostoru. Jako malá motivace jim bylo nabídnuto 25,000 amerických dolarů za výhru v této soutěži.

Vzniklo mnoho povedených projektů a my vám ukážeme tři. Který je nejlepší necháme na vašem posouzení.

Kontejnerový domek podle Toma

Interiér je velmi útulný a elegantní. Majitel zde bude mít jídelní prostor, čtecí koutek, malinký obývák a prostor na spaní. Ani malý prostor nezabránil designéru umístit sem spoustu křesílek, koberečků a velkou pohovku do rohu, což spolu s použitou zlatou barvou dodává luxusní atmosféru. Vnějšího vzhledu se ujala královská tmavě modrá barva.

Fotogalerie kontejnerového domu podle Toma:

Kontejnerový domek podle Hilary

Živé barvy a atraktivní vzhled. Tak by se dalo zhodnotit tohle provedení. Designérka se zaměřila na rozdělení prostoru pomocí moderních polic, čímž docílila optického zvětšení. Interiér je vymalován energickou oranžovou a příjemný pocit dodávají živé rostliny v květináčích.


Fotogalerie kontejnerového domu podle Hilary:

Kontejnerový domek podle Leslie

Domácký, pohodový, klidný. Tak taková je poslední verze tohoto obydlí, co vám dnes ukážeme. Autorka si vyhrála s navy stylem, světle modrá na stěnách krásně ladí s rustikální hnědou. Dostatek úložného prostoru i míst k relaxaci vznikl přirozeně a nenuceně.

Fotogalerie kontejnerového domu podle Leslie:

Kontejnerový minidomek v bílé Kontejnerový dům boří konvence

You must be logged in to post a comment.