Nyní se pojďme podívat na složitější kontejnerový projekt. V roce 2010, francouzský architekt Patrick Partouche navrhl stabu, napodobující tradiční dům, i když je postaven z nákladních kontejnerů. Tento moderní dům z lodních kontejnerů má přibližně 208 čtverečních metrů a jeho náklady vyšplhaly na 5,9 miliónů korun.
kontejnerovy-dum-maison-by-patrickpartouche-4

Jak můžeme vidět, vyroben je z několika kontejnerů, které se prolínají do různých sekcí a to buď pro dosažení většího vnitřního prostoru (velký obývací pokoj a jídelna) nebo aby umožnily umístění velkých oken a dveří.
kontejnerovy-dum-maison-by-patrickpartouche-8
Vnitřek domu vypadá prostorně a moderně díky vybavení moderními spotřebiči a stylovým nábytkem. Vrchní patro je zajímavě rozděleno za pomoci schodišť, zábradlí a různých přemostění.

kontejnerovy-dum-maison-by-patrickpartouche-7

Konstrukce umožňuje dostatečný přísun denního světla, jehož odlesky na kovových částech interiéru zdůrazňují průmyslový nádech celého kontejnerového domu.
kontejnerovy-dum-maison-by-patrickpartouche-5
Jako většina architektů pracujících s přepravními kontejnery, i Patrik Partouche ponechal původní kontejnerové dveře. Jednak pro jejich originální vzhled, ale hlavně aby umožnil majitelům domu zvýšit při jejich zavření pocit soukromí a také bezpečnost, například při delším pobytu mimo domov.
kontejnerovy-dum-maison-by-patrickpartouche-2

Ale upřímně, kdybyste žili v takovém domečku, chtěli byste ho vůbec opustit?

Fotogalerie:

Luxusní obchod z kontejnerů Mistrovské dílo Adama Kalkina