Máte rádi sushi a kontejnerové stavby? Tak to zbystřete, tento projekt od společnosti ContainerBox spojuje oboje v elegantní výsledek.

Značka TokioMaki vznikla v Brazílii a nyní má po státě rozmístěné již tři provozovny. Jak název vypovídá, jedná se opravdu o asijské kulinářské speciality, maki = nejznámější typ sushi).
Zakladatelé přišli s myšlenkou pokusit se japonské jídlo přiblížit veřejnosti v jednoduchém stylu – jak sami uvádí, staví na kvalitních surovinách a zkušeném personálu.
V jejich současné nabídce najdete vícero japonských pokrmů, možnost zakoupit si japonské suroviny domů ale i variantu příjemného posezení, ať už světové kuchyni holdujete, nebo ne.

Já osobně jsem tuhle restauraci ještě nenavštívila, ale z fotek usuzuji, že příjemnou, moderní atmosféru se jim opravdu podařilo vytvořit. Elegantní černá na většině použitých kontejnerů tvoří nenápadný základ, na kterém pak září oranžové prvky. Architekti moc dobře věděli, že každý rád vyhlíží na dění na ulici a zařídili se tak s několika prosklenými stěnami. Venkovní sedací nábytek hraje na jednoduchost, obyčejné dřevěné židličky a stolky, méně je totiž někdy více.
Interiér poté sází na luxus. Elegantní přítmí, sametové závěsy, jednoduché, hladké plochy – zkrátka japonské pojetí minimalismu se nezapře. Líbilo by se Vám v takové restauraci?

Využití kontejnerů pro své stavby a provozovny uvádějí tvůrci jako svou největší výhodu na trhu – poukazují na inovace, rychlost výstavby, progresivnost a ochotu posouvat se stále dál.
Také hrdě nosí nálepku ekologického výrobku, nejen díky zmiňovaným přepravním kontejnerům. Například tepelná a zvuková izolace byly vyrobeny z recyklovaných surovin – polyesterového vlákna (PET lahve). Recyklace proběhla bez přídavku pryskyřice, použití vody během procesu a bez emisí oxidu uhličitého.

Tak co, už jste také objevily kouzlo kontejnerových staveb a zapojíte je do svého podnikání?
Dejte nám vědět, ať už to bude malý stánek či budova velkých rozměrů, obojí s Vámi zvládneme.

Fotogalerie: 

2
Zářivě červená pro kontejnerový minidomek Kontejnerový hotel v dovolenkovém stylu