Lyžujete rádi? A chtěli byste u svahu vidět také kontejnerovou stavbu? Tak to zpozorněte, nedaleko gruzijského Tbilisi se Vám sen může splnit!

Zamíříme za ním na Kavkaz, do výše 2200 metrů nad mořem. (Což nám mimochodem krásně připomíná, že se kontejnery a tedy kontejnerové stavby hodí do prakticky každých podmínek!)
Na tomto projektu účinkovali v hlavních rolích architekti Sandro Ramishvili a Irakli Eristavi. Sdílejí filozofii, že by stavby měly dané prostředí jemně doplnit, nikoliv však rozbít, jak tomu často bývá. Proto zvolili šetrné materiály a minimalistický kaskádovitý koncept – odráží vzhled hor.

Tato elegantní stavba byla postavena ze 40stopých přepravních kontejnerů, které byly tímto recyklovány(!) a fungují zde nyní jako luxusní hotel. Pro většinu návštěvníků je to příjemná změna, oproti typickým horským hotýlkům, jak je všichni známe.

Projekt Quadrum Ski and Yoga Resort, tedy jak se naše dnešní kontejnerová stavba jmenuje, má ještě jedno hezké prvenství – jedná se o první ekologicky šetrný hotel celé Gruzii. Okolní příroda byla kvůli jeho stavbě zatížena jen naprosto minimálně, téměř vůbec. Díky umístění kontejnerového hotelu na vyvýšené chůdy se navíc nemusela narušit ani země pod ním.

Pokud sem zamíříte, můžete si kromě architektonického zážitku z kontejnerové stavby užít také lyžování, snowboarding, jógu, skvělou kuchyni nebo třeba bazén a saunu. Ubytováni budete v luxusních pokojích či apartmánech s úchvatnými výhledy – čím víc se totiž ušetří díky použitým přepravním kontejnerům, může se investovat to vymazlení interiérů.
Líbilo by se Vám tu strávit dovolenou?
Nebo byste chtěli v kontejnerové stavbě trávit víc času? Pak si jednu poptejte a užijte si svůj vlastní luxus s ekologickým aspektem a příznivou cenou.

Fotogalerie:

Kontejnerový byt pomůže bezdomovcům Industriální kontejnerová budova pro divadlo