Když se spojí industriální přepravní kontejnery a luxusní vybavení, může to dopadnout jedině dobře. Přesvědčte se o tom u dnešní realizace ze světa, tentokrát zamíříme až na starý kontinent, Afriku. A pokud Vám imaginární prohlídka pomocí fotografií nestačí, můžete si kontejnerový dům pronajmout od 100 $ na den.

Připraveni na zážitek? Výtečně, vyrážíme.

Na první pohled patrné, kombinace recyklovaných kontejnerů v černé barvě a pobití dřevem dovolí stavbě příjemně splynout s okolní přírodou. Nájemníci si kromě samotné krásy budovy mohou užít i výhled do krajiny, nedaleká řeka ukazuje v klikatých záhybech svůj půvab a okolní hory nezůstávají pozadu.

Pointa stavby však netkví jen v estetické funkci, tvůrci si pohráli i s ekologickou šetrností a alternativními zdroji energie. Celý dům funguje tak zvaně off the grid a to především díky solárním panelům, vyrábějící dostatek elektřiny pro provoz celé domácnosti. (I kdyby vypadla dodávka elektřiny pro celou oblast, zůstane tento dům funkční.)

Zajímává Vás, jak to vypadá vevnitř? Tak vstoupíme. Funkční kuchyní to teprve začíná, volně přechází v otevřený jídelní prostor a poté do obývacího pokoje. Vypadá to, že si zde tvůrci se stěnami hlavu nelámali a zvolili raději jeden velký průchozí prostor. Odpočinková zóna s velkým krbem poslouží za dlouhých zimních večerů, v ty letní se nájemníci možná raději usadí na venkovní kryté terase. Vrcholem luxusu a sladkou tečkou na konci je poté velká venkovní vana. Dovedete si to představit, sklenka vína, hvězdné africké nebe nad Vámi a příjemná voda kolem? Jednoduše idylka.
Podívejte se i na fotky, ukazující ložnici s přilehlou koupelnou. Tmavé stěny a tmavá podlaha je kompenzována dostatkem světla z velkých oken.

Líbilo? Pokud Vás zajímá ještě více, hledejte pod heslem Copia Luxury Eco Cabins. Nebo si podobnou kontejnerovou odpočinkovou zónu nechte postavit. Vyplnění nezávazné poptávky s volitelnými parametry zde: konfigurátor.

Fotogalerie: 

Kontejnerová vila ve svahu Kontejnerový dům s prvkem skla