Dnes si dáme odlehčenou kontejnerovou realizaci, zavzpomínáme na klidné letní dny a příjemně pofukující vítr. Připraveni? Vyrážíme do Quebecku.  Kontejnerová chata, letní sídlo, azyl (nebo jak projekt nazvat!) vzešla z tvorby designéra Maryse Mainvilla a recyklovaný kontejner pocházel od firmy M. CONSTRUK.NER. Ekologicky smýšlející čtenáře jistě potěší, že použitím recyklovaných materiálů to nekončí, dům má také například venkovní sběrač dešťové vody, která se dále dá využít třeba k zalévání.

Na první pohled z vnějšku zaujme kontrast materiálů a barev: šedá pro ocel kontejneru, světle hnědá pro venkovní dřevěné žaluzie. Dřevěný prvek není pouze estetický – praktické stínidlo funguje i k uzavření domu. Vstupní branou do kontejnerového království byla zvolena boční stěna, tam, kde běžně najdete ocelové otevírání pro pohodlné nakládání materiálu.

Hned při vstupu Vás uvítá malá, funkční kuchyň. Podlahu tvoří světlé dřevo, strop na bílo natřený vzorek zvlněné ocele, k doplnění této barevné škály sáhl designér po tmavě šedých barvách v kuchyni. Pracovní linka z recyklovaného dřeva, nerezový dřez i mini lednice, nechybí nic, co by kuchař potřeboval. V zadní části kuchyni, umístěný příčně v kontejneru, najdete stůl, sloužící jako pracovní deska a také dělící článek mezi pokoji v prostoru. Přesuňme se tedy za stůl – do jídelní části.

Fotka mluví za vše, bytelný stůl a čtyři židle, abstraktní umění na zdi (pardon, na stěně kontejneru!) a proužky světla jako všudypřítomná dekorace. Poslední pokojem ve společném prostoru je zóna klidu a odpočinku, obývací kout. Vypadá pohodlně, nemyslíte?

Za dřevěnými dveřmi čeká zvídavého prohlížejícího útulná koupelna v bílé barvě. Barokní zdobené zrcadlo dodává šmrnc, lesklé kachličky a moderní zařízení nabízejí protiváhu stylu.

Tak co, dali byste takovému letnímu bytu šanci a poctili ho svou přítomností? Pokud se vám nechce až za oceán, máme dobrou zprávu. Podobný, nebo třeba úplně jiný si u nás můžete nezávazně poptat zde.

Fotogalerie:

2
Kontejnerový dům s prvkem skla Stylové domy z kontejnerů