Na světě je spousta lidí, která se ráno netěší do práce. Říkáme si nuda, nuda, šeď, šeď, zas to nebude nic nového.
Ale co kdyby se něco nového v souvislosti s kancelářskou prací objevilo? Čekat od nás revoluci v administrativních úkolech by bylo přehnané, ale můžeme vám nabídnout pestrobarevné kontejnerové kanceláře, které člověku zvednou náladu zaručeně každé ráno.

Stavba, o které tu mluvíme, se nazývá The Box Office (a jak již název naznačuje), postavena je z přepravních kontejnerů. Architekti se nebáli velkého měřítka a kontejnerů využili celkem 32! Velkou budovu najdete v malém státě, tedy v Rhode Island, USA.

Dle návrhu Joe Hasketta zde z barevné oceli vytvořili místo pro práci 12 úředníků, umělců či podnikatelů, zkrátka pro každého, kdo potřebuje stůl a židli. Líbí se Vám?

box office1 019

Jestli s názorem ještě pořád váháte, dodáme Vám ještě pár technických informací, které vás jistě přesvědčí.
Koncept této kontejnerové stavby by uspokojil každého ekologa; přepravní kontejnery byly totiž recyklovány a díky jejich využití nemusel být zbytečně vyroben nový stavební materiál. S energií se zachází šetrně, k vybavení totiž patří ERV systém, sloužící k energetickým úsporám a všechny místnosti jsou precizně odizolovány. Na střeše jsou navíc umístěny solární panely s výkonem 10Kw/H.

A ptáte se, jak to vypadá v interiérech?
Díky strategicky rozmístěným oknům není o sluneční svit nouze. Ba právě naopak. Prostory jsou zality světlem po celý den. Jejich vzhledu dominuje kombinace moderního a elegantního. Co je za nás velice dobrá kombinace!

Tak co, líbilo by se Vám tu pracovat?

Fotogalerie:

Hotel z kontejnerů na břehu Labe Z kontejnerů se staví i na rovníku